W piątek, 4 października w naszej szkole odbył się IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Przez cały dzień podczas przerw uczniowie mogli rozwiązywać zagadki związane z tabliczką mnożenia na szkolnym korytarzu. Na lekcjach zostały wyłonione komisje, które przeprowadziły egzamin na Ekspertów Tabliczki Mnożenia. Wszyscy, którzy poprawnie rozwiązali zagadki otrzymali pamiątkowe naklejki, a osoby które poprawnie rozwiązały tekst legitymacje „Ekspertów Tabliczki Mnożenia”. Zachęcamy do ćwiczenia tabliczki mnożenia na stronach internetowych oraz „tradycyjnie” przez zadawanie pytań. licencja_tabliczka_mnozenia.pdf
30 września obchodzimy DZIEŃ CHŁOPAKA. Jest to święto wszystkich chłopaków oraz mężczyzn. Z tej okazji dziewczęta z samorządu uczniowskiego wręczyły wszystkim chłopcom z naszej szkoły krawaty i słodkie upominki. Również w poszczególnych klasach koleżanki nie zapomniały o swoich rówieśnikach. Były miłe niespodzianki, życzenia i upominki.
W piątek, 27 września uczniów naszej szkoły odwiedził pan dzielnicowy aspirant Jarosław Zalewski. Spotkanie odbyło się na hali sportowej, gdzie pan policjant przeprowadził pogadankę o bezpieczeństwie. Rozmawiał z dziećmi o rozważnym poruszaniu się po ulicach, a w szczególności omówił zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Przypomniał o noszeniu elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze oraz omówił zasady pozwalające unikać niebezpiecznych sytuacji.
W poniedziałek, 23 września w godzinach porannych odbyła się w naszej szkole próba ewakuacyjna. Akcję przeprowadziła jednostka OSP w Kiełpinach. Uczniowie zostali poinformowani o zasadach postępowania podczas pożaru. Próba ewakuacyjna została przeprowadzona profesjonalnie i przebiegła bardzo sprawnie.
W piątek, 20 września, tradycyjnie nasza szkoła brała aktywnie udział w akcji „Sprzątanie świata”. W tym dniu przyjechali do szkoły pracownicy Welskiego Parku Krajobrazowego: pani Izabela Radman - Zalewska i pan Arkadiusz Abramowski, którzy przeprowadzili pogadankę. Przypomnieli ideę SPRZĄTANIA ŚWIATA oraz zwrócili uwagę, że akcja zmienia swój charakter, kładąc nacisk na uświadamianie społeczeństwa. Po otrzymaniu rękawiczek i worków uczniowie poszczególnych klas zbierali śmieci na wyznaczonym terenie. Za sprzątanie wsi Kiełpiny była odpowiedzialna klasa 3, która za swoją pracę otrzymała od mamy swojego kolegi Jacka Wielgoszyńskiego poczęstunek. Jesteśmy przekonani, że podjęte przez szkołę działania przyczyniły się w znacznym stopniu do wzrostu świadomości ekologicznej uczniów.
W czwartek, 19 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w ramach programu edukacyjnego "Słońce nie wystawia rachunków". W warsztatach brali udział uczniowie klas I-VIII, z podziałem na grupy. Dzieci zapoznały się ze sposobami wykorzystywania odnawialnych źródeł energii (OZE). Serdecznie dziękujemy Fundacji Edukacyjnej Promyk Energii z Nowego Miasta Lubawskiego za przeprowadzenie bardzo interesującego pokazu.
Stowarzyszenie Opoka, które jest organem prowadzącym naszą szkołę, kolejny raz pozyskało dofinansowanie na wyjazd dla uczniów. 17 września dzieci klas I-VIII wczesnym rankiem wyruszyły na wycieczkę do Torunia. Wyjazd został zorganizowany w ramach projektu "Toruńskie Klimaty", który realizowany jest w partnerstwie z Fundacją PZU. W pierwszej kolejności uczniowie wraz z przewodnikiem zwiedzili Toruń oraz wzięli udział w interaktywnym pokazie w Bunkrze Wisła. Atrakcja pozwoliła doświadczyć Im emocji, które mogły towarzyszyć ludziom w bombardowanym mieście. Następnie odbył się rejs statkiem "Wanda". Było trochę zimno, ale nasi dzielni uczniowie dali radę! Kolejny punkt wycieczki to pobyt w Żywym Muzeum Piernika. Tam dzieci wysłuchały pogadanki oraz własnoręcznie wykonały pierniczki. Po licznych atrakcjach uczniowie zjedli posiłek, a następnie udali się do Ogrodu Zoobotanicznego. Serdecznie dziękujemy Stowarzyszeniu Opoka oraz Fundacji PZU za umożliwienie wyjazdu na wycieczkę.
W sobotę, 7 września w naszej szkole odbyła się edycja ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej. W tym roku Para Prezydencka wybrała osiem lektur na ósme Narodowe Czytanie: 1) Dobra pani – Eliza Orzeszkowa; 2) Dym – Maria Konopnicka; 3) Katarynka – Bolesław Prus; 4) Mój ojciec wstępuje do strażaków (ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) – Bruno Schulz; 5) Orka – Władysław Stanisław Reymont; 6) Rozdzióbią nas kruki, wrony… – Stefan Żeromski; 7) Sachem – Henryk Sienkiewicz; 8) Sawa (z cyklu: Pamiątki Soplicy) – Henryk Rzewuski. Obecni na wydarzeniu mieli okazję wysłuchać fragmentu utworu "Dobra pani". Tekst książki czytali zaproszeni goście, nauczyciele i rodzice. Szkoła otrzymała list oraz pamiątkową pieczęć z Kancelarii Prezydenta RP, którą ostemplowane zostały egzemplarze lektur. Serdeczne podziękowania składamy wszystkim przybyłym na tak wielkie i ciekawe wydarzenie.
W czwartek, 5 września uczniowie klas II-VIII pojechali do Obserwatorium Astronomicznego w Truszczynach. Dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych oraz warsztatach. Wyjazd dostarczył uczniom wielu niezapomnianych wrażeń oraz wiedzy.
2 września to data uroczystego rozpoczęcia kolejnego roku nauki w naszej szkole. Dzień zaczął się tradycyjnie od mszy św. w kościele parafialnym. Następnie uczniowie, ich rodzice i nauczyciele spotkali się w szkole. Uczniowie pod kierunkiem pani Agnieszki Witkowskiej przygotowali i przedstawili program artystyczny na powitanie nowego roku nauki. W wierszach i piosenkach dzieci przypomniały nam, że nadszedł koniec wakacji. Był też czas na refleksję odnoszącą się do 80 rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej. Na uroczystości swoją obecnością zaszczycili nas ks. proboszcz Sylwester Ćwikliński, ks. Stanisław Rybarczyk oraz prezes Stowarzyszenia Opoka, pani Danuta Ciesielska. Po obejrzeniu części artystycznej dyrektor szkoły powitała gości oraz całą społeczność i przekazała ważne informacje związane z nowym rokiem szkolnym. Następnie Prezes Stowarzyszenia wręczyła nauczycielom: pani Bożenie Ossowskiej i pani Zuzannie Cybulskiej akty nadania stopnia awansu nauczyciela mianowanego. Na zakończenie uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami w klasach. Życzymy wszystkim wielu sukcesów w roku szkolnym 2019/2020. Niech upływa on w poczuciu radości z przyrastającej wiedzy i umiejętności.
W niedzielę, 28 lipca uczniowie naszej szkoły, w imieniu całej społeczności szkolnej oraz Stowarzyszenia Opoka pożegnali ks. Kanonika Stanisława Rybarczyka, który z dniem 1 sierpnia opuszcza parafię Kiełpiny.
Uczniowie naszej szkoły: Cezary Lewandowski i Karol Puczyński w sobotę, 27 lipca odebrali z rąk Burmistrza Lidzbarka pana Macieja Sitarka stypendia za wysokie wyniki w nauce. GRATULUJEMY!
Pięcioro uczniów naszej szkoły uczestniczyło w wycieczce „Wyjazd Moich Marzeń II”, którą sfinansowała Gmina Lidzbark. W wycieczce brali udział uczniowie wyróżnieni za wysokie wyniki w nauce oraz aktywną działalność w wolontariacie: z kl. V Amelia i Wiktoria, z kl. VII Andżelika, z kl. VIII Karol i Czarek. Opiekę nad nimi sprawowała pani Agnieszka Witkowska. W poniedziałek, 22 lipca młodzież wyruszyła do Wrocławia, a następnie do Karpacza. Drugiego dnia uczniowie pojechali do Pragi. W czwartek odwiedzili Drezno oraz partnerskie miasto naszego Lidzbarka - Oebisfelde. Wycieczkowicze zwiedzali oraz zachwycali się pięknymi widokami.
W czwartek, 27 czerwca, wczesnym rankiem uczniowie naszej szkoły wyruszyli na wakacyjną przygodę. Stowarzyszenie Opoka pozyskało dofinansowanie na wycieczkę, z której skorzystało 43 dzieci. Uczniowie zwiedzili Mazurski Park Krajobrazowy, Park dzikich zwierząt w Kadzidłowie, Gród Galindów oraz spędzili czas w parku wodnym Tropikana w Mikołajkach. Dzieciaki wróciły zadowolone, a to jest najważniejsze. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. Serdecznie dziękujemy Fundacji „Pomóżmy Dzieciom” z Warszawy za wsparcie!
Uroczystość zakończenia roku szkolnego w naszej szkole tradycyjnie rozpoczęła się o godz. 8.00 mszą św. w kościele parafialnym. Następnie wszyscy zgromadzeni przeszli do szkoły, gdzie zabrzmiał ostatni dzwonek i o godz. 9.00 nastąpił dalszy ciąg uroczystości. Na wstępie pani dyrektor Gabriela Marcinkowska przywitała wszystkich i rozpoczął się uroczysty apel. Po występie klasy II, przygotowanym pod kierunkiem pani Anny Aniszewskiej wystąpili uczniowie klasy VIII, którzy pożegnali się z naszą szkołą. Było pięknie i wzruszająco. Klasę VIII pożegnali uczniowie kl. VII którzy wręczyli swoim koleżankom i kolegom medale. Pani dyrektor odczytała życzenia od pana Burmistrza Macieja Sitarka, a następnie nastąpiło wręczenie uczniom nagród i świadectw z wyróżnieniem. Akty podziękowania otrzymała również Rada rodziców, która w tym roku kończy swoją kadencję. Na zakończenie pani dyrektor serdecznie podziękowała za współpracę nauczycielom, pracownikom szkoły oraz rodzicom. Rada rodziców podziękowała nauczycielom i pracownikom wręczając kwiaty. Następnie uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas, aby we własnym gronie dokończyć zakończenie roku szkolnego. Zostały wręczone pozostałe świadectwa i nastąpiło pożegnanie z wychowawcami. Tak wiec kolejny rok szkolny za nami......Życzymy wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji!
We wtorek, 18 czerwca uczniowie oddziału przedszkolnego i klasy I wraz z wychowawcami panią Patrycją Prusak - Krzyżaniak i panią Ireną Machujską wybrali się na działkę hodowli danieli do państwa Rogozińskich w Kiełpinach. Pogoda dopisała, więc wycieczka była bardzo udana. Uczniowie aktywnie spędzili czas na świeżym powietrzu. Dzieci wypoczęły na łonie natury, przy ognisku i pieczeniu kiełbasek. Pobyt na farmie dostarczył dzieciom wielu wrażeń i pozytywnych emocji. Serdecznie dziękujemy za gościnność i miłe przyjęcie!
W poniedziałek, 17 czerwca uczniowie kl. II i VII wraz z wychowawcami: panią Anną Aniszewską i panią Eweliną Falba pojechali do kręgielni do Kurojad. Większość młodszych dzieci po raz pierwszy grała w prawdziwe kręgle. Współzawodnictwo na torze wiązało się ze świetną zabawą. Uczniowie mieli możliwość poznawania sposobu aktywnego spędzania wolnego czasu.
17 czerwca, w ramach konkursu „List do taty” organizowanego przez panią senator Bogusławę Orzechowską odbyły się w naszej szkole zajęcia, na których dzieci rozmawiały o roli taty. Śpiewały też piosenki o tatusiu i układamy życzenia. Uczniowie poznali rolę ojca w rodzinie, która polega na wnoszeniu w życie dziecka autorytetu, bezpieczeństwa i stabilności.
W poniedziałek, 17 czerwca odbyły się w naszej szkole występy cyrkowe. Uczniowie byli bardzo zadowoleni. Artyści zachęcali do zabawy, a uczniowie chętnie i z entuzjazmem uczestniczyli w pokazach. Występ nagrodzono gromkimi brawami.
14 czerwca, w godzinach wieczornych odbyła się na naszej hali sportowej dyskoteka dla klas VII i VIII. We wspólnej zabawie uczestniczyli uczniowie ze stowarzyszeniowych szkół podstawowych: Wąpierska, Słupa i Kiełpin. Inicjatorem zorganizowania imprezy była pani Barbara Józefowicz, przedstawiciel Rady rodziców. Pomysł spodobał się młodzieży, ponieważ bawili się super. Podczas imprezy można było zakupić napoje oraz słodkości w sklepiku, który przygotowała Rada rodziców. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania dyskoteki.