Nawigacja

  • SUKCES SZYMONA W MISTRZOSTWACH WARMII I MAZUR W KICKBOXINGU

    16 listopada uczeń naszej szkoły Szymon Jaroszewski brał udział w Otwartych Mistrzostwach Warmii i Mazur w Kickboxingu "Sport przeciw nałogom" w Bartoszycach. Szymon w kategorii 69 kg. zajął III miejsce. SERDECZNIE GRATULUJEMY!

  • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

    DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

    25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu wychowawczyni oddziału przedszkolnego, pani Patrycja Prusak - Krzyżaniak przygotowała dla dzieci ciekawe zajęcia. Dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione pluszaki. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym.

  • VII FESTYN ANDRZEJKOWY

    VII FESTYN ANDRZEJKOWY

    Andrzejki są specjalną okazją do zorganizowania ostatnich zabaw przed rozpoczynającym się adwentem. Zgodnie z tradycją, w sobotę 23 listopada w naszej szkole odbył się już VII FESTYN ANDRZEJKOWY. Na początku pani dyrektor Gabriela Marcinkowska przywitała zebranych oraz życzyła udanej zabawy. Następnie na scenie pojawiły się dzieci z oddziału przedszkolnego i zaprezentowały swoje zdolności aktorskie. Występ nagrodzono gromkimi brawami. Po występach rozpoczęto pląsy. Atrakcją była sala kinowa, w której dzieci, zajadając popcorn, oglądały "Bajki z dzieciństwa swoich rodziców". Kultywując tradycje związane z andrzejkami przygotowano też wróżby. Choć wszyscy traktowali je z lekkim przymrużeniem oka, komnata wróżb, jak co roku, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Nie zabrakło też chętnych do losowania ze „Skrzyni skarbów", która była bogata, pod względem zawartości i różnorodności przedmiotów. Zainteresowaniem cieszył się kiermasz książek oraz kącik, gdzie można było bezpłatnie przygarnąć książkę. Całość spotkania umiliła bogato zaopatrzona kawiarenka przygotowana przez rodziców. Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego miłego spotkania, składamy serdeczne podziękowania.

  • DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

    DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

    21 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości, aby podkreślić jak ważne dla każdego człowieka jest: potrzeba szacunku, serdeczności, uśmiechu, mówienie dobrych słów i niesienie bezinteresownej pomocy innym. W klasach, na lekcjach pani Zuzanna Cybulska rozmawiała z uczniami na temat życzliwości oraz przeprowadziła warsztaty. Natomiast młodszym dzieciom czytała bajki o dobroci i życzliwości. Uczniowie i pracownicy szkoły zostali obdarowywani cukierkami.

  • XXII GMINNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

    XXII GMINNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

    W czwartek, 21 listopada odbył się w naszej szkole XXII Gminny Turniej Tenisa Stołowego Szkół Podstawowych. Fundusze na zorganizowanie turnieju otrzymało Stowarzyszenie Opoka, w ramach realizacji zadania publicznego Gminy Lidzbark z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i sportu w 2019 r. W rozgrywkach wzięło udział 5 szkół podstawowych z Gminy Lidzbark: SP Bryńsk, SP Słup, SP Wąpiersk, SP nr 2 Lidzbark i SP Kiełpiny. Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym”. Turniej przebiegał w zdrowej i sportowej atmosferze. Podczas zawodów można było zaobserwować duże zaangażowanie zawodników oraz prezentowaną przez nich postawę fair-play. Zwycięzcy turnieju otrzymali puchary i dyplomy. Wyniki turnieju w poszczególnych kategoriach przedstawiają się następująco:

    dziewczęta rocznik 2008 i młodsze:

    I miejsce Lena Rucińska SP nr 2 Lidzbark

    II miejsce Zuzanna Pingot SP nr 2 Lidzbark

    III miejsce Julia Karda SP Wąpiersk

    chłopcy rocznik 2008 i młodsi:

    I miejsce Paweł Witkowski SP nr 2 Lidzbark

    II miejsce Hubert Brzozowski SP Wąpiersk

    III miejsce Sebastian Stumski SP Słup

    dziewczęta rocznik 2005, 2006, i 2007:

    I miejsce Andżelika Nadolska SP Kiełpiny

    II miejsce Zuzanna Nigowska SP Wąpiersk

    III miejsce Paulina Marchlewska SP Kiełpiny

    chłopcy rocznik 2005, 2006 i 2007:

    I miejsce Miłosz Łoziński SP Wąpiersk

    II miejsce Wiktor Chojak SP nr 2 Lidzbark

    III miejsce Patryk Orzechowski SP Wąpiersk

  • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

    20.11.2019

    20 listopada jest szczególnie ważny dla wszystkich dzieci, bowiem obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. W tym dniu dzieci z naszej szkoły przyszły ubrane na niebiesko, a podczas przerw międzylekcyjnych można było posłuchać piosenek o prawach dziecka. Na początku uczniowie obejrzeli filmik, który przedstawiła Pani Zuzanna Cybulska. Dzieci przypomniały sobie swoje prawa. Następnie nauczyciele, pani Natalia Żurek i pani Natalia Gemba przygotowały dla uczniów niespodzianki. Atrakcją była zabawa w podchody. Uczniowie klas po wylosowaniu karteczek poszukiwali kapsułek z prawami dziecka. Każde z praw przedstawiciele klas wypisali na papierowych balonach, a następnie wieszali na scenie. Sprawiło Im to dużo radości. Na zakończenie społeczność szkoły wyszła na zewnątrz i wspólnie puściła w powietrze niebieskie balony.

  • SZKOLNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

    SZKOLNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

    Na początku listopada odbyły się eliminacje do XXII Gminnego Turnieju Tenisa Stołowego Szkół Podstawowych, którego nasza szkoła jest organizatorem. 18 listopada zostały rozdane nagrody w Szkolnym Turnieju Tenisa Stołowego. W czwartek, 21 listopada na GTTS naszą szkołę reprezentować będą: w kat. rocznik 2005, 2006 i 2007 dziewczęta: Andżelika Nadolska i Paulina Marchlewska; chłopcy: Michał Kleist i Jakub Kruszewski; w kat: rocznik 2008 i młodsi dziewczęta: Amelia Gurzyńska i Sandra Sadowska; chłopcy: Maciej Grochowalski. Zwycięzcy otrzymali medale i dyplomy, a pozostali uczestnicy nagrody pocieszenia. Uczniom życzymy powodzenia na gminnym turnieju!

  • 13 LISTOPADA - PIERWSZA ROCZNICA NADANIA SZKOLE IMIENIA

    13 listopada 2019 r. obchodziliśmy Pierwszą Rocznicę Nadania Szkole Imienia Orła Białego. Uroczystość rozpoczęła się udziałem uczniów, nauczycieli oraz zaproszonych Gości we Mszy św. w kościele parafialnym w Kiełpinach. Mszę św. odprawił ksiądz kanonik Sylwester Ćwikliński. W oprawę liturgii byli aktywnie zaangażowani uczniowie śpiewający pieśni i czytający modlitwy. Po Mszy świętej wszyscy przeszli do Dębu Pamięci, gdzie zostały złożone biało-czerwone kwiaty. Następnie zgromadzono się w sali gimnastycznej, której dekorację przygotowały panie: Natalia Żurek i Natalia Gemba. Pani Dyrektor Gabriela Marcinkowska przywitała zebranych Gości oraz wygłosiła okolicznościowe przemówienie. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali program artystyczny przygotowany pod kierunkiem pani Zuzanny Cybulskiej, Agnieszki Witkowskiej i Magdaleny Gurzyńskiej. Występy uświetnił taniec dziewczynek z kl. 0-II przygotowany przez panią Natalię Żurek. Po części artystycznej uczestnicy uroczystości wysłuchali wiersza oraz obejrzeli prezentację dorobku naszej szkoły. Następnie głos zabrała pani Beata Żujewska dyrektor Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Zaborowie. W podziękowaniu za przybycie dyrektor naszej szkoły wręczyła pani Beacie Żujewskiej statuetkę Przyjaciela Szkoły. Na zakończenie rozstrzygnięto gminne konkursy: plastyczny i literacki pt.: „Biały Orzeł we współczesnym świecie”. W konkursie plastycznym nagrodę otrzymał Kacper Jaroszewski uczeń Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Kiełpinach, natomiast w konkursie literackim Patryk Orzechowski uczeń Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. W.Witosa w Wąpiersku. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe, a pozostali uczestnicy nagrody pocieszenia. Pani dyrektor G.Marcinkowska podziękowała za udział w uroczystości oraz zaprosiła na poczęstunek przygotowany przez Radę rodziców. To była piękna uroczystość. Jesteśmy dumni, że od roku nasza szkoła nosi imię Orła Białego.

     

  • APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

    W piątek, 8 listopada odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Odświętne stroje uczniów zdobiły znaczki z nazwą szkoły. Program artystyczny przygotowany został przez uczniów klasy VI pod kierunkiem pani Zuzanny Cybulskiej. Montaż słowno - muzyczny obejmował treści historyczne, pieśni i wiersze. Uczniowie z zainteresowaniem i w skupieniu wysłuchali tej szczególnej lekcji historii. O godz. 11.11 społeczność szkolna włączając się w akcję „Szkoła do Hymnu” wspólnie zaśpiewała 4-zwrotkowy hymn narodowy. Serdecznie dziękujemy pani Magdalenie Gurzyńskiej, mamie Joasi, Damiana i Amelii za akompaniament do śpiewanych  pieśni.

  • ZDJĘCIA KLASOWE

    Dzisiaj dotarły do szkoły zdjęcia od fotografa. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć klasowych w Albumie fotograficznym.

  • SMACZNIE, ZDROWO, KOLOROWO

    W środę, 6 listopada uczniowie klasy III wraz z wychowawczynią panią Anną Aniszewską przyrządzali w szkole kanapki oraz szaszłyki owocowe. Przygotowanymi pysznościami, cała społeczność szkolna częstowała się podczas przerwy międzylekcyjnej. Kanapki i szaszłyki były pyszne i zdrowe, a kolorowy wygląd zachęcał do konsumowania. Akcja została zorganizowana w ramach realizacji programu "Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu". 

  • DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

    We wtorek, 5 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Chętne dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas I-III przebrały się w tym dniu za ulubioną postać z bajki. Nie zabrakło więc: księżniczek, rycerzy, Myszki Miki, Kubusia Puchatka, Królewny Śnieżki i wielu innych bajkowych postaci. Dzieci zaprezentowały swoje stroje podczas przerw międzylekcyjnych. Dla uczniów klas I-III został przeprowadzony konkurs na najładniej opowiedzianą historię z przeczytanej bajki. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe, a wszyscy, którzy się przebrali – dyplomy. Dzieci z przedszkola odwiedziła bibliotekarka, pani Zuzanna Cybulska, która przeczytała im bajkę. Ten dzień był okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa.

  • UDZIAŁ W AKCJI "SZKOŁA PAMIĘTA"

    W październiku nasza Szkoła włączyła się do akcji „Szkoła pamięta” zainicjowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. W ramach w/w działania zaplanowaliśmy: uporządkowanie lokalnych miejsc pamięci, zapalenie zniczy w miejscach związanych z ważnymi wydarzeniami historii lokalnej, posprzątanie bezimiennych i opuszczonych grobów oraz ich udekorowanie oraz odwiedzenie grobów zmarłych nauczycieli z naszej placówki. Realizując zadania Samorząd uczniowski przygotował gazetkę ścienną poświęconą pamięci ppor. Leona Czarkowskiego. W czwartek, 24 października uczniowie klasy III wraz z wychowawcą posprzątali teren przy Dębie Pamięci, złożyli kwiaty i zapalili znicze. Natomiast uczniowie klas V i VI z wychowawcami uporządkowali na cmentarzu parafialnym zaniedbane groby i zapalili znicze oraz uporządkowali teren przy krzyżu. W piątek, 25 października uczniowie klas I i II z wychowawcami odwiedzili groby zmarłych nauczycieli z naszej placówki, a uczniowie klasy VIII wraz z wychowawczynią uporządkowali teren przy pomniku poświęconym ku czci strażaków i zapalili znicze. Cmentarz odwiedziły również dzieci z oddziału przedszkolnego.

  • WYJAZD DZIECI Z ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO i KL.I DO LIDZBARKA

    W czwartek, 24 października dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klasy I pojechały do Lidzbarka. W ramach realizacji zadań z doradztwa zawodowego dzieci odwiedziły Urząd Pocztowy oraz Piekarnię GS Lidzbark. W pierwszej kolejności uczniowie udali się na pocztę. Tam pracownik, pani Sylwia Chmielewska opowiedziała dzieciom o pracy wykonywanej na poczcie oraz pracy listonosza. Następnie dzieci udały się na targowisko w Lidzbarku. Zobaczyły stoiska oraz obserwowały, jak wygląda praca przy straganach. Kolejnym punktem wycieczki był pobyt w Piekarni GS. Dzieci miały możliwość zobaczenia jak wygląda praca piekarza, poznały etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku. Zobaczyły też maszyny, które pomagają w pracy piekarzowi, a pracownik piekarni pokazywał sposoby zaplatania chałek i rogali. Największą frajdą dla dzieci było samodzielne wyrabianie ciasta, formowanie bułeczek i na koniec skonsumowanie swoich wypieków.

  • SUKCES AMELKI W POWIATOWYM KONKURSIE RECYTATORSKIM

    W środę, 23 października w Miejsko - Gminnym Domu Kultury w Lidzbarku odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski IV Lidzbarskie Spotkania z Poezją 2019. W konkursie szkołę reprezentowali uczniowie: z kl. I-III Adam Karczewski, Lena Stankowska i Magdalena Karczewska z kl. IV-VI: Amelia Gurzyńska, Nadia Rynkiewicz, Oliwia Szostkowska i Karolina Truszczyńska. W kategorii klas IV-VI Amelia zajęła I miejsce. Wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi, a Amelii zwycięstwa.

  • ARiMR wspiera dzieci - NOWE GRY NA ŚWIETLICY SZKOLNEJ

    Stowarzyszenie OPOKA, które jest organem prowadzącym naszą szkołę zwyciężyło w konkursie zorganizowanym przez Warmińsko-Mazurski Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Olsztynie. W poniedziałek, 21 października przedstawiciel Stowarzyszenia odebrał nagrodę w postaci Zestawu Edukacyjnego oraz autorskiej gry ARiMR. Uczniowie szkoły cieszą się już nowymi grami, które umilą Im pobyt na świetlicy. Dziękujemy Stowarzyszeniu OPOKA w Kiełpinach oraz ARiMR w Olsztynie.

  • II MIEJSCE MAGDALENY W GMINNYM KONKURSIE PLASTYCZNYM

    Uczniowie naszej szkoły kolejny raz uczestniczyli w Gminnym Konkursie Plastycznym zorganizowanym przez MGOK w Lidzbarku, w ramach tegorocznej edycji Tygodnia Cittaslow. Wyniki ogłoszono 21 października. Cieszymy się bardzo, ponieważ uczennica klasy III Magdalena Karczewska w kategorii klas I-III zajęła II miejsce. Serdecznie gratulujemy!

  • MILION DZIECI MODLI SIĘ NA RÓŻAŃCU

    18 października o godzinie 9.00 przypadła 14 edycja międzynarodowej kampanii "Milion dzieci modli się na różańcu”. Pomysł tej kampanii modlitewnej powstał w 2005 roku w stolicy Wenezueli, Caracas, podczas modlitwy różańcowej dzieci na zajęciach religii. Wychowawczyni opiekująca się grupą powiedziała wówczas: „Wyobraźmy sobie, jakby to było cudownie, gdyby tak milion dzieci modliło się równocześnie na różańcu. Wówczas świat na pewno by się odmienił na lepsze”. Była to odpowiedź na prośbę św. o. Pio, który stwierdził, że „gdyby milion dzieci modliło się na różańcu, wówczas świat napełniłby się pokojem”. Tak rozpoczęła się akcja Milion dzieci modli się na różańcu. Akcję w naszej szkole przeprowadził ks. kanonik Sylwester Ćwikliński, proboszcz parafii p.w. św. Wawrzyńca w Kiełpinach.

  • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

    DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

    11 października br. w naszej szkole odbył się apel z okazji Święta Edukacji Narodowej. Aby uczcić ten dzień uczniowie klasy III, pod kierunkiem pani Anny Aniszewskiej przygotowali część artystyczną. Na początku apelu wystąpiła pani dyrektor Gabriela Marcinkowska, która przywitała społeczność szkolną i zaproszonych gości. Swoją obecnością zaszczycili nas: ks. kanonik Sylwester Ćwikliński, księgowa pani Alina Stachewicz z mężem, prezes Stowarzyszenia OPOKA pani Danuta Ciesielska oraz pani Ewa Kosińska emerytowany nauczyciel. Uczniowie poprzez wiersze i piosenki podziękowali nauczycielom i pracownikom szkoły za trud włożony w ich edukację i wychowanie. Wyrazem wdzięczności były też kwiaty i laurki przygotowane przez Samorząd uczniowski. Niespodzianką dla pracowników szkoły był tort od Rady rodziców. Po części artystycznej ponownie głos zabrała pani dyrektor, która mówiła o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. Słowa podziękowań za wszelką pomoc w realizowaniu wspólnego celu, jakim jest wychowanie młodego człowieka zostały również skierowane do pracowników administracji i obsługi. Następnie pani dyrektor wręczyła nagrody dyrektora szkoły, które otrzymali: pani Bożena Ossowska oraz pani Alina Stachewicz. Wyrazy wdzięczności nauczyciele otrzymali również od swoich wychowanków. Uczniowie poszczególnych klas przygotowali dla wychowawców niespodzianki. Były kwiaty, laurki i upominki.

  • PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

    Dzień 7 października był kolejnym wyjątkowym dniem w naszej szkole, ponieważ odbyła się uroczystość pasowania Pierwszoklasistów na ucznia. Uczniowie klasy pierwszej przybyli do szkoły ze swoimi gośćmi: rodzicami, dziadkami i rodzeństwem. Na uroczystości swoją obecnością zaszczycili nas również: pani Danuta Ciesielska prezes Stowarzyszenia Opoka oraz ks. kanonik Sylwester Ćwikliński. Dzieci pięknie zaprezentowały się podczas programu artystycznego przygotowanego pod kierunkiem wychowawcy klasy, pani Natalii Żurek. Następnie przystąpiono do ślubowania. W jego trakcie uczniowie z wielką powagą obiecali, że będą przynosić chlubę rodzicom, nauczycielom, szkole i ojczyźnie, że będą dobrymi kolegami i pilnymi uczniami. Największym przeżyciem dla dzieci był moment pasowania. Pani dyrektor Gabriela Marcinkowska poprzez dotknięcie czerwonym ołówkiem ramienia każdego dziecka „zamieniała Go” w prawdziwego ucznia. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy i znaczki oraz rożki obfitości. Przedstawiciele Samorządu uczniowskiego także przywitali uczniów klasy pierwszej w naszej szkole i podarowali Im zakładki do książek. Na zakończenie wystąpił ksiądz Proboszcz, który złożył uczniom najserdeczniejsze życzenia oraz wręczył upominki. Po oficjalnej części uroczystości, dzięki zaangażowaniu rodziców, po pasowaniu czekał na gości i dzieci poczęstunek. Wydarzenie odbyło się w podniosłym, ale jednocześnie bardzo radosnym nastroju. Witamy Pierwszaków w naszej szkolnej rodzinie!

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im Orła Białego w Kiełpinach
    Kiełpiny 1, 13-230 Lidzbark

    E-mail: spkielpiny@gmail.com
  • 23 698 11 23
    fax. 23 698 11 23

Galeria zdjęć