W ramach doradztwa zawodowego, 13 września gościliśmy w naszej szkole emerytowanego górnika pana Stanisława Łukaszewskiego. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję wzbogacić swoje wiadomości na temat ciężkiej i czasami niebezpiecznej pracy górnika. Dowiedzieli się, w jaki sposób wydobywany jest węgiel oraz jak bardzo jest nam potrzebny w codziennym życiu. Górnik przybył do nas z podstawowym sprzętem, którego używał podczas pracy.. Pan Stanisław przybliżył też uczniom gwarę śląską. Uczniowie chętnie i z zaciekawieniem wysłuchali opowieści. Na zakończenie wręczono panu górnikowi podziękowanie.
W piątek, 2 września w naszej szkole odbyła się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej. W tym roku Para Prezydencka wybrała na jedenaste Narodowe Czytanie zbiór poezji Ballady i romanse Adama Mickiewicza.. W akcji brały udział klasy VI i VIII. Poezję czytała uczniom pani Zuzanna Cybulska – nauczyciel języka polskiego.
1 września to data uroczystego rozpoczęcia kolejnego roku nauki w naszej szkole. Dzień zaczął się tradycyjnie od mszy św. w kościele parafialnym. Po mszy św. społeczność szkolna przeszła do szkoły. Tam zabrzmiał pierwszy dzwonek. Na początku pani dyrektor Gabriela Marcinkowska przywitała zaproszonych gości, rodziców oraz uczniów. Uczniowie pod kierunkiem pani Martyny Markowskiej przygotowali program artystyczny na powitanie nowego roku nauki. W wierszach i piosenkach dzieci przypomniały nam, że nadszedł koniec wakacji. Był też czas na refleksję odnoszącą się do 83. rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej. Po obejrzeniu części artystycznej dyrektor szkoły przekazała ważne informacje związane z nowym rokiem szkolnym. Następnie paniom: Klaudii Rochoń i pani Martynie Markowskiej zostały wręczone akty nadania stopnia awansu nauczyciela kontraktowego. Na zakończenie uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami w klasach. Życzymy wszystkim wielu sukcesów w roku szkolnym 2022/2023. Niech upływa on w poczuciu radości z przyrastającej wiedzy i umiejętności.
Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W ramach programu Stowarzyszenie Społeczno - Oświatowe OPOKA otrzymało wsparcie finansowe w kwocie 30 000 zł. Otrzymane środki zostały przeznaczone na zakup nowoczesnego sprzętu. Dla szkoły została między innymi zakupiona drukarka 3D. W dniach 25-26 sierpnia nauczyciele naszej szkoły zostali przeszkoleni z obsługi drukarki. Uczniowie będą mogli uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.
W okresie wakacyjnym, 7 sierpnia nasza szkoła włączyła się w obchody Dnia Miodu w Kiełpinach. Uczniowie klas I-III uświetnili ten dzień tańcząc "Belgijkę". Swoje zdolności wokalne zaprezentowała też uczennica klasy VII Ewelina Jagodziewska. Natomiast nauczyciele szkoły przygotowali stoisko dla dzieci z malowaniem twarzy oraz robieniem tatuaży. Zawsze możemy liczyć na Radę rodziców, która wystawiła swoje stoisko z napojami i słodkościami. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w uatrakcyjnienie tego dnia.
Serdecznie zapraszamy do odsłuchania rozmowy pisarki Urszuli Zajączkowskiej z Marysią Józefowicz o książce pt.: "Uśmiech drzewa, czyli co rośnie w parku". Rozmowa odbyła się w ramach Archipelagu Allegro. Podcast poniżej.
Uroczystość zakończenia roku szkolnego w naszej szkole tradycyjnie rozpoczęła się o godz. 8.00 mszą św. w kościele parafialnym w Kiełpinach. Następnie wszyscy zgromadzeni przeszli do szkoły, gdzie zabrzmiał ostatni dzwonek i o godz. 9.00 nastąpił dalszy ciąg uroczystości. Na wstępie pani dyrektor Gabriela Marcinkowska przywitała społeczność szkolną oraz rodziców. Na początku wystąpili uczniowie kl. VII, którzy pożegnali swoich kolegów z klasy VIII. Na pamiątkę wręczyli Im statuetki. Następnie wystąpili uczniowie klasy VIII, którzy pożegnali się z naszą szkołą. Było pięknie i wzruszająco. Kolejnym punktem było wręczenie uczniom nagród i świadectw z wyróżnieniem. Akty podziękowania otrzymała również Rada rodziców, która w tym roku kończy swoją kadencję. Na apelu pani dyrektor poinformowała kto z uczniów pojedzie na "Wyjazd moich marzeń". Z naszej szkoły za wysokie wyniki w nauce z wyjazdu skorzysta Karolina Truszczyńska, a za aktywną działalność w wolontariacie Anna Piórkowska. Na zakończenie pani dyrektor serdecznie podziękowała za współpracę nauczycielom, pracownikom szkoły oraz rodzicom. Po apelu uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas, aby we własnym gronie dokończyć zakończenie roku szkolnego. Zostały wręczone pozostałe świadectwa i nastąpiło pożegnanie z wychowawcami. Tak wiec kolejny rok szkolny za nami......Życzymy wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji!
W tym roku nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w ogólnopolskiej kampanii pt.: „Rowerowy Maj”. Uczniowie klas IV - VIII przez cały maj dojeżdżali do szkoły rowerami. Największą liczbę aktywności zdobyła klasa VII, która w nagrodę otrzymała voucher na pobyt na Farmie Noego w Kiełpinach. Na Farmę uczniowie wraz z wychowawcą pojechali w czwartek 23 czerwca. Korzystali z przejażdżek konnych wierzchem i bryczką oraz zwiedzili mini ZOO. Uwieńczeniem spotkania było ognisko z kiełbaskami. Dziękujemy Gminie Lidzbrk za wspaniałą nagrodę.
W czwartek, 23 czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego pojechały na wycieczkę do Lubawy. Spędziły czas w Rodzinnym Centrum Rozrywkowo - Sportowym Hullo. Tam czekało na dzieci mnóstwo atrakcji. Przedszkolaki bawiły się w sali zabaw, uczyły się, sprawdziły swoje siły na ściance wspinaczkowej, wykonywały doświadczenia oraz spędziły aktywnie czas w sali laserów. Na zakończenie przedszkolaki zjadły smaczny posiłek.
Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas I-III już w środę przygotowywały niespodzianki dla swoich tatusiów. Z okazji tak ważnego święta, które obchodzimy 23 czerwca przedszkolaki wykonały laurki oraz ozdabiały pędzle. Natomiast uczniowie klas I-III zrobiły laurki z życzeniami. Wszystkim TATUSIOM życzymy dużo zdrówka i samych radosnych dni!
Od kilku lat nasza szkoła angażuje się w szereg akcji charytatywnych. Tradycyjnie zorganizowano akcję "Nakręcamy się na nakrętki". Uczniowie podołali zadaniu i w ciągu całego roku szkolnego zebrali bardzo dużo nakrętek Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację Wiktora Zalewskiego. 22 czerwca nakrętki odebrał ze szkoły pan Wiesław Kraszewski, sołtys wsi Koty. To nie koniec przedsięwzięcia, bo od nowego roku szkolnego wznowimy akcję. Serdecznie dziękujemy uczniom i rodzicom za pomoc i aktywny udział.
W poniedziałek, 20 czerwca klasa VIII pod opieką pani Zuzanny Cybulskiej i ks. Sylwestra Ćwiklińskiego wybrała się pociągiem na wycieczkę do Warszawy. Uczniowie wczesnym rankiem stawili się na peronie w Działdowie i wyruszyli w podróż. W pierwszej kolejności zwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego. Pobyt w muzeum zrobił na uczniach ogromne wrażenie. Następnie nasza młodzież udała się do Pałacu Kultury i Nauki. Nie zabrakło też czasu na posiłek, zakup pamiątek oraz spacer po mieście. Chociaż pogoda spłatała wycieczkowiczom figla wyjazd był bardzo udany.
W czerwcu na prośbę Stowarzyszenia Psia Prystań w Lidzbarku uczniowie przynosili do szkoły karmę. 15 czerwca dary zostały dostarczone do przytuliska przez panią Zuzannę Cybulską. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY UCZNIOM ZA OKAZANĄ POMOC.
W środę, 15 czerwca uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami wybrali się na Farmę Noego w Kielpinach. Korzystali z przejażdżek konnych wierzchem i bryczką oraz bawiły się na placu zabaw. Dzieci z radością obcowały też ze zwierzętami w mini ZOO. Uwieńczeniem spotkania było ognisko z kiełbaskami. Pobyt na farmie został opłacony z funduszy zebranych podczas Dnia Marchewki, którego organizatorami były wychowawczynie klas I-III wraz z rodzicami.
W poniedziałek, 13 czerwca uczniowie klasy IV przystąpili do testu na kartę rowerową. Natomiast 15 czerwca zdawali egzamin praktyczny. Egzaminy przeprowadziła pani Aldona Jarmużewska - nauczyciel techniki. Gratulujemy uczniom zdania egzaminu!
Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, ale w naszej szkole nie zwalniamy tempa. We wtorek, 14 czerwca na kole języka polskiego uczniowie klasy V połączyli naukę z zabawą. Pani Zuzanna Cybulska przeprowadziła zabawę pt.„biegane dyktando”. Zajęcie na hali sportowej sprawiły uczniom dużo radości. Nauka ortografii wcale nie musi być nudna.
We wtorek, 14 czerwca chłopcy z klas IV-VIII wzięli udział w XXII Gminnym Turnieju Piłki Nożnej w Wąpiersku. Chłopcy nie stanęli na podium, ale serdecznie dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły.
Czy może być lepsza zabawa niż podczas Piżama Party? Tak właśnie spędzili piątkowe popołudnie oraz wieczór uczniowie klas I-III z wychowawczyniami. Uczestnicy ubrani w piżamy świetnie się bawili podczas: bitwy na poduszki, karaoke i wyprawy z latarkami. Nie zabrakło też zabaw tanecznych oraz wyświetlenia seansu filmowego. Ogromną atrakcją było oglądanie księżyca przez lunetę. Na pokrzepienie sił podczas figlowania dzieci zjadły pizzę. Zapraszamy do naszej piżamowej relacji.
W środę, 8 czerwca uczniowie klas 4, 7 i 8 uczestniczyli w spektaklu pt. "Nowy trend" wystawionym przez Teatr "Kurtyna" w Krakowie. Teatrzyk został przedstawiony w ramach działań profilaktycznych. Aktorzy humorystycznie i z przesłaniem zaprezentowali uczniom zasady rozważnego korzystania z portali internetowych. Serdecznie dziękujemy Gminie Lidzbark za sfinansowanie spektaklu.
Na przełomie maja i czerwca br. nasza szkoła włączyła się w kampanię PRZYTUL się do DRZEWA zainicjowaną przez Strażników Lasu. Uczniowie wyszli w teren i przytulali się do drzew. Dzięki akcji nie tylko pokazali mądrą postawę leśną, ale i zyskali coś dla siebie, ponieważ drzewoterapia, czyli zielona energia drzew ma niesamowity, uspokajający wpływ na nasze zachowanie.