Zima jest dla ptaków bardzo ciężkim okresem, ze względu na niską temperaturę i trudne warunki pogodowe. W związku z tym mogą one mieć problemy ze znalezieniem odpowiedniej ilości pokarmu. Dlatego też klasa 2 i 3 z wychowawczyniami zadbali o to, żeby nie zabrakło pożywienia dla ptaków. W czwartek dzieci rozpoczęły sezon dokarmiania ptaków. Rozwiesiły pierwsze kule tłuszczowe przekazane do szkoły przez tatę Filipa i Janka.
Święta Bożego Narodzenia to piękny czas. W naszej szkole czuć już świąteczną atmosferę. Na korytarzach szkolnym oraz w salach lekcyjnych pojawiły się piękne choinki oraz świąteczne dekoracje. Nauczyciele przygotowali również kalendarze adwentowe. Otwieranie kolejnych okienek sprawia dzieciom ogromną radość. Uczniowie z niecierpliwością oczekują wizyty Mikołaja.
W czwartek w godzinach popołudniowych klasa VI wraz z wychowawcą - panią Zuzanną Cybulską i rodzicami wybrali się na spotkanie integracyjne. Uczniowie pojechali do kina do Lubawy na film pt. "Bella i Sebastian", który opowiada o przyjaźni dziecka z psem. Po seansie nasza młodzież poszła na pizzę. To był bardzo miło spędzony czas. Wyjazd został sfinansowany z funduszy zebranych podczas listopadowej kawiarenki.
Społeczność szkolna wiernie kibicuje naszej drużynie podczas mistrzostw świata w piłce nożnej W albumie fotograficznym możecie obejrzeć galerię zdjęć, jak kibicowaliśmy Polakom w meczu z Argentyną. Zapraszamy do obejrzenia.
Do naszej szkoły dotarły materiały w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. W środę, 30 listopada zostały wręczone uczniom klasy I Wyprawki Czytelnicze w skład, których wchodzą: książka „Pierwsze abecadło”, broszura pt.: „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” oraz Kreatywny alfabet, czyli plakat z literami do wycinania, który ma wspomóc naukę alfabetu i czytania. Kampania „Mała książka – wielki człowiek” w całości finansowana jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego,. Przy okazji wręczenia wyprawek uczniowie klasy I zostali pasowani na czytelnika. Na pamiątkę uroczystości otrzymali dyplomy oraz zakładki do książek. Po pasowaniu bibliotekarz, pan Jakub Rogoziński zaprosił Pierwszaków do biblioteki.
W ramach projektu Laboratoria Przyszłości podczas listopadowych zajęć z programowania uczniowie klasy VI rozpoczęli już przygotowania do świąt. Dzieci z wielkim zaangażowaniem stworzyły własne projekty bombek, a następnie wspólnie z całą grupą podziwialiśmy rezultaty. Do świąt jeszcze sporo czasu, a pomysłów na ozdoby świąteczne ciągle przybywa.
W piątek, 25 listopada odbył się w naszej szkole XXIV Gminny Turniej Tenisa Stołowego Szkół Podstawowych. Fundusze na zorganizowanie turnieju otrzymało Stowarzyszenie Opoka, w ramach realizacji zadania publicznego Gminy Lidzbark. W rozgrywkach wzięło udział 5 szkół podstawowych: SP Bryńsk, SP Słup, SP Wąpiersk, SP nr 2 Lidzbark i SP Kiełpiny. Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym”. Turniej przebiegał w zdrowej i sportowej atmosferze. Podczas zawodów można było zaobserwować duże zaangażowanie zawodników oraz prezentowaną przez nich postawę fair-play. Zwycięzcy turnieju otrzymali puchary i dyplomy, a pozostali uczestnicy nagrody pocieszenia w formie breloczka. Uczestnikom zapewniono też poczęstunek. Wyniki turnieju w poszczególnych kategoriach przedstawiają się następująco: dziewczęta rocznik 2011 - 2012:
I miejsce Julia Witkowska SP nr 2 Lidzbark
II miejsce Karolina Skuza SP nr 2 Lidzbark
III miejsce Alicja Wojciechowska SP Słup
chłopcy rocznik 2011 - 2012:
I miejsce Jakub Grus SP Kiełpiny
II miejsce Jakub Galiński SP Słup
III miejsce Szymon Dąbrowski SP Słup
dziewczęta rocznik 2009 - 2010:
I miejsce Lena Rucińska SP nr 2 Lidzbark
II miejsce Julia Czarnomorzec SP nr 2 Lidzbark
III miejsce Zofia Kamińska SP Słup
chłopcy rocznik 2009 - 2010:
I miejsce Alan Węgrzynowski SP nr 2 Lidzbark
II miejsce Piotr Gorczyczewski SP nr 2 Lidzbark
III miejsce Sebastian Stumski SP Słup
Serdecznie dziękujemy szkołom za udział w turnieju.
25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu uczniowie przynieśli do szkoły swoje ulubione pluszaki. Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu z klasy VI zorganizowali akcję czytania bajek dla klas młodszych. Akcja odbyła się w ramach promocji czytelnictwa, a książki do czytania wybrała pani Renata Piotrowska - bibliotekarka filii bibliotecznej w Kiełpinach. W oddziale przedszkolnym dzieci malowały gipsowe misie i wykonały prace plastyczne z wykorzystaniem plasteliny. Miały też możliwość zaprezentowania swoich misiów, co sprawiło im wiele radości. Przedszkolaki tańczyły „misiowe” tańce, a także rozwijały swoje umiejętności matematyczne. Bardzo chętnie pozowały w fotobudce przygotowanej przez wychowawczynię – panią Aldonę Jarmużewską. Na zakończenie maluchy obejrzały film edukacyjny pt: „Dzień Pluszowego Misia” i otrzymały medale przyjaciół pluszowego misia.
W całej Polsce 22 listopada emocje sięgnęły zenitu. Piłkarskie zmagania drużyny Roberta Lewandowskiego oglądał niemal każdy. Z inicjatywy pani dyrektor Gabrieli Marcinkowskiej w naszej szkole powstała Szkolna Strefa Kibica. Pod opieką pana Adriana Różańskiego - nauczyciela wychowania fizycznego i pani dyrektor chętni uczniowie ubrani w narodowe barwy, z pomalowanymi na biało-czerwono twarzami dopingowali Polaków do zaciętej walki. Nasza drużyna zremisowała z Meksykiem 0:0, ale emocje były ogromne. Trzymamy kciuki za Polaków w dalszych rozgrywkach.
Pani Zima postanowiła nas odwiedzić i sprawiła nam wielką radość. Z tego powodu dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na przyszkolny plac zabaw. Wreszcie mogli urządzić wesołe zabawy na śniegu. Dzieci całkowicie oddały się zimowej zabawie, robiąc orzełki na śniegu i rzucając się śnieżkami. Przedszkolaki wróciły do przedszkola z szerokimi uśmiechami.
21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. W naszej szkole Samorząd uczniowski rozwiesił na korytarzach szkolnych hasła "miłego dnia". Natomiast Szkolne Koło Wolontariatu przygotowało karteczki z dobrymi uczynkami do spełnienia. Każdy mógł wylosować jedną przysługę. Dzień ten miał przypominać uczniom o tym, jak ważne jest pokojowe rozwiązywanie sporów, a także pozytywne nastawienie do świata i innych ludzi.
W poniedziałek, 21 listopada odbył się Szkolny Konkurs Piosenki Patriotycznej dla klas I-III. Organizatorami były panie z klasy II i III - Klaudia Rochoń i Natalia Gemba. W konkursie wzięło udział pięcioro uczniów. Dzieci zaprezentowały piękne i wzruszające pieśni. Jury w składzie: pani Gabriela Marcinkowska, pani Martyna Markowska i pan Adrian Różański wyłoniło zwycięzcę. Nagrodę zdobyła Lidia Wielgoszyńska z klasy III. Gratulujemy!
Andrzejki są specjalną okazją do zorganizowania ostatnich zabaw przed rozpoczynającym się adwentem. Zgodnie z tradycją, w sobotę 19 listopada w naszej szkole odbył się już IX FESTYN ANDRZEJKOWY. Na początku pani dyrektor Gabriela Marcinkowska przywitała zebranych oraz życzyła udanej zabawy. Następnie na scenie pojawiły się dzieci z oddziału przedszkolnego i zaprezentowały swoje zdolności aktorskie. Występ nagrodzono gromkimi brawami. Po występach rozpoczęto pląsy, które przeplatane były zabawami i konkursami. Kultywując tradycje związane z andrzejkami przygotowano salę zabaw, która cieszyła się zainteresowaniem. Nie zabrakło też chętnych do losowania ze „Skrzyni skarbów", która była bogata, pod względem zawartości i różnorodności przedmiotów. Na andrzejkach odbył się również kiermasz książek. Całość spotkania umiliła bogato zaopatrzona kawiarenka przygotowana przez rodziców. Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego miłego spotkania, składamy serdeczne podziękowania.
20 listopada to rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. W tym szczególnym dniu dzieci na całym świecie jednoczą się i podejmują wiele działań w imieniu swoich rówieśników. W tym roku święto przypada w niedzielę, więc w naszej szkole uczciliśmy je w piątek, 18 listopada. W szkole królował kolor niebieski. Pani Natalia Gemba przedstawiła prezentację multimedialną o prawach dzieci, a następnie uczniowie rozwiązywali quiz wiedzy. Przedstawiciele samorządu uczniowskiego przygotowali koszulki z hasłami z Konwencji o prawach dziecka, które można było zakupić. Zebrane środki zostaną przeznaczone na działalność samorządu. Na zakończenie została wręczona nagroda w szkolnym konkursie na najładniejszą ulotkę o Naszej Szkole. Nagrodę zdobyła Weronika Sadowska z klasy VI.
15 listopada 2022 r. obchodziliśmy Czwartą Rocznicę Nadania Szkole Imienia Orła Białego. Uroczystość rozpoczęła się udziałem uczniów, nauczycieli oraz zaproszonych Gości w uroczystym apelu. Swoją obecnością zaszczycili nas: pani Danuta Ciesielska – Prezes Stowarzyszenia Opoka, pan Janusz Bielecki - Wiceburmistrz Lidzbarka, pan Michał Dzimira - Przewodniczący Rady Miejskiej w Lidzbarku, księgowa - pani Alina Stachewicz z mężem, pani Anna Kempczyńska – Przewodnicząca Rady Rodziców, pan Henryk Margaszewski – sołtys wsi Kiełpiny. Występ został przygotowany przez uczniów klasy VI pod kierunkiem pani Zuzanny Cybulskiej. Po występie pani dyrektor Gabriela Marcinkowska wygłosiła okolicznościowe przemówienie. Następnie głos zabrała pani Ewa Bakalarska dyrektor Szkoły Podstawowej im. Orła Białego nr 6 w Szczytnie, która przyjechała wraz z delegacją przyjmując nasze zaproszenie. W podziękowaniu za zaproszenie na uroczystość oraz przybycie zostały wręczone upominki. Społeczność szkolna oraz goście wysłuchali też prezentacji dyrektor SP Szczytno o swojej Szkole. Na zakończenie pani Gabriela Marcinkowska podziękowała za udział w uroczystości oraz zaprosiła gości na poczęstunek. Kolejnym punktem obchodów był udział uczniów w zajęciach przygotowanych przez wychowawców. To była piękna uroczystość.
W czwartek, 10 listopada odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Nrodowego Święta Niepodległości. Odświętne stroje uczniów zdobiły znaczki z nazwą szkoły. Na wstępie przemówienie wygłosiła pani dyrektor Gabriela Marcinkowska, przypominając wszystkim o ważności Święta Niepodległości. O godz. 11.11 społeczność szkolna włączając się w akcję „Szkoła do Hymnu” wspólnie zaśpiewała 4-zwrotkowy hymn narodowy. Program artystyczny przygotowany został przez uczniów klasy IV, V i VIII pod kierunkiem pana Jakuba Rogozińskiego. Montaż słowno - muzyczny obejmował treści historyczne, pieśni i wiersze. Uczniowie z zainteresowaniem i w skupieniu wysłuchali tej szczególnej lekcji historii.
Z okazji Święta Niepodległości w oddziale przedszkolnym pani Aldona Jarmużewska przygotowała zajęcia tematyczne propagujące treści patriotyczne. Dzieci obejrzały filmik „Polska moja ojczyzna”, a następnie odpowiadały na patriotyczne zagadki. Przedszkolaki wykonały prace plastyczne, z których powstała gazetka ścienna.
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to święto, które przypada 5 listopada, w rocznicę urodzin Walta Disney'a. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego ten dzień obchodziliśmy również w naszej szkole. Uczniowie założyli ubrania z postaciami z bajek i w szkole zrobiło się kolorowo i bajkowo. W klasach 0-III przedstawiciele samorządu czytali dzieciom wybrane bajki. Podczas czytania nie obyło się bez słodkich upominków. Dzieci otrzymały lizaki smoczki zakupione przez Radę Rodziców. W oddziale przedszkolnym pani Aldona Jarmużewska przygotowała dla dzieci mnóstwo atrakcji. Zorganizowała pokaz mody bajkowej oraz quiz wiedzy o postaciach z bajki. Przedszkolaki bawiły się w zabawy bajkowe oraz kolorowany różne bajkowe kolorowanki. Dzień Postaci z Bajek to wspaniała inicjatywa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.