We wtorek, 20 czerwca nasze przedszkolaki kolejny już raz odwiedziła bibliotekarka Filii Bibliotecznej w Kiełpinach - pani Renata Piotrowska. Wizyta była związana z podsumowaniem projektu „Mała książka – wielki człowiek”. Jak zawsze spotkanie przebiegło w serdecznej atmosferze. Pani Renata przeczytała dzieciom książeczkę, która bardzo je zaciekawiła. Na zakończenie maluchy zostały uhonorowane imiennymi dyplomami potwierdzającymi ich czytelnicze zainteresowania. Dzięki akcji dzieci poznały bibliotekę i zostały pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego. Dziękujemy pani Renacie za każdą miłą wizytę w naszej szkole.
W poniedziałek, 19 czerwca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w podsumowaniu kampanii Rowerowy Maj. Wraz z koordynatorem akcji w naszej szkole, panem Adrianem Różańskim pojechali do Lidzbarka. Przedsięwzięcie Rowerowy Maj promuje zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród uczniów oraz grona nauczycielskiego. Choć w rankingu szkół nie zajęliśmy czołowego miejsca liczy się aktywny i pełen zapału udział. W naszej szkole największą liczbę przejazdów wykręciła klas VI. W nagrodę szóstoklasiści otrzymali voucher na Farmę Noego w Kiełpinach. Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia w postaci chust odblaskowych.
W czerwcu br. na zajęciach z programowania klasa VI pracowała z zestawami klocków do projektowania i kodowania X-KIT. Uczniowi stworzyli oraz ożywili roboty. Na filmiku możecie obejrzeć efekty ich pracy.
Jak sprawić, aby czas wolny dzieci podczas przerw szkolnych był ciekawy? Aby dzieci zamiast nudy mogły cieszyć się dobrą i bezpieczną zabawą? W naszej szkole nauczyciele mają pomysły na aktywizację uczniów. Podczas przerw dzieci mogą grać w gry podłogowe, gry planszowe oraz układać klocki geometryczne.
Oddział przedszkolny aktywnie włącza się w działania związane z ochroną środowiska. Pani Aldona Jarmużewska – wychowawca grupy, zorganizowała dla dzieci kolejne już zajęcia ekologiczne. Dzieci robiły wazony z butelek plastikowych oraz słoików. Było to zadanie edukacyjne, które wymagało wyobraźni, kreatywności, cierpliwości i umiejętności współpracy. Przedszkolaki utrwaliły wiedzę na temat recyklingu odpadów i dali im drugie życie. Zajęcia dostarczyły maluchom wiele radości.
W ramach akcji „Bezpieczny Lidzbark” uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w cyklu zajęć. W piątek, 2 czerwca klasa VIII obejrzała spektakl profilaktyczny w MGOK w Lidzbarku, natomiast 15 czerwca klasy I-VI brały udział w warsztatach edukacyjno - profilaktycznych. Projekt miał na celu wzbogacenie wiedzy oraz przypomnienie zasad dotyczących bezpieczeństwa podczas wakacji.
W środę, 14 czerwca nasze przedszkolaki pojechały na wycieczkę do Nowego Miasta Lubawskiego. Po przyjeździe na miejsce dzieci zwiedziły nowomiejską komendę Policji. Spotkanie odbyło się w Sali Odpraw, gdzie dzieci bardzo chętnie słuchały opowieści o tym jak wygląda i na czym tak naprawdę polega praca policjantów. Z radością też przymierzały czapkę policyjną. Dodatkową atrakcją była możliwość zrobienia swoich własnych odcisków palców w specjalnie dla nich przygotowanych pamiątkowych policyjnych odznakach. Na spotkaniu została również poruszona kwestia bezpieczeństwa. Następnie maluchy odwiedziły redakcję Gazety Nowomiejskiej. Zobaczyły, jak wygląda praca w gazecie od kuchni. Dowiedziały się jak powstaje gazeta i kto się tym po kolei zajmuje. Okazało się, że praca dziennikarza wcale nie jest taka prosta. Na pamiątkę pobytu dzieci otrzymały breloczki, odblaski oraz pocztówki z Nowego Miasta. Za miłe spotkania nasi milusińscy wręczyli podziękowania. Ostatnim punktem wycieczki był pobyt w Finisz Clubie, gdzie dzieci grały w kręgle, spędziły czas w sali zabaw i odpoczywały przy wspólnym posiłku. Przedszkolaki spędziły ten dzień bardzo aktywnie. Zadowolone i pełne wrażeń wróciły do domów. Serdecznie dziękujemy rodzicom za zapewnienie transportu na wycieczkę.
Czerwiec to czas wycieczek szkolnych. Kolejny już wyjazd w naszej szkole odbył się we wtorek, 13 czerwca. Wczesnym rankiem uczniowie klas III-VIII wyruszyli do Gdańska. Po przyjeździe spędzili czas w Muzeum Deja Vu, gdzie zaznali niesamowitego świata złudzeń optycznych, iluzji, sztuki cyfrowej oraz interaktywnej przestrzeni. Pobyt w Muzeum wprowadził uczniów w stan zdumienia oraz zaskoczenia. Następnie wycieczkowicze udali się do Teatru Miniatura i obejrzeli spektakl pt. „Bajka o księciu Pipo, koniu Pipo i księżniczce Popi”. Była to muzyczna opowieść o podróży jako metaforze życia na podstawie książki francuskiego autora Pierra Gripariego. Nie zabrakło też czasu na odpoczynek oraz zakup pamiątek. Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie stadionu Polsat Plus Arena Gdańsk. Dzieci miały okazję przejść obrzeżami murawy, zobaczyć szatnie zawodników, trybuny, lożę VIP oraz FUN ARENĘ. Wyjazd był dla uczniów bardzo ciekawą przygodą. Po wielu atrakcjach zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do domów. Serdecznie dziękujemy Stowarzyszeniu Opoka za dofinansowanie wycieczki.
W środę, 7 czerwca o godz. 10.00 społeczność naszej szkoły wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Akcja polegała na czytaniu książek przez uczniów w całej Polsce w tym samym czasie. Wszystkie klasy podczas przerwy poszły na boisko szkolne i czytały fragmenty swoich ulubionych powieści. Podczas akcji pani Natalia Gemba przeprowadziła quiz wiedzy o postaciach z książek. Za prawidłowe odpowiedzi uczniowie otrzymywali zakładki do książek. Organizatorem przedsięwzięcia był Samorząd uczniowski. Przy okazji tego wydarzenia zostały wręczone nagrody w Konkursie Pięknego Czytania w klasach I-III. W klasie pierwszej tytuł Mistrza Pięknego Czytania otrzymała Oliwia Karczewska, a w kategorii klas II-III tytuł ten przypadł Marii Józefowicz z klasy III. Wszystki uczestnikom gratulujemy!
Wczesnym rankiem, 6 czerwca uczniowie klasy I wraz z wychowawczynią - panią Małgorzatą Glinską oraz rodzicami pojechali na wycieczkę do Torunia. Pierwszym miejscem, które odwiedziły dzieci było Planetarium, gdzie obejrzały seans „Kolorowy kosmos”. Następnie uczniowie udali się na spacer po Starym Mieście, podczas, którego mogli podziwiać bogatą w wiele zabytków Starówkę. Oczywiście nie mogło zabraknąć wspólnego zdjęcia przy pomniku Mikołaja Kopernika oraz przy osiołu. Po zwiedzaniu miasta przyszedł czas na odpoczynek i posiłek. Kolejnym punktem wycieczki był pobyt w Teatrze Baj Pomorski. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały spektakl pt. "Lalki śpiewają”. Była to opowieść o lalkach pochodzących z najrozmaitszych, niekiedy już dość zamierzchłych, przedstawień, przepełniona muzyką i humorem. Ostatnim miejscem wyprawy był park trampolin Jump Arena Toruń. Baseny z piłkami, trampoliny, ścieżki akrobatyczne, zjeżdżalnie i wiele innych atrakcji to wszystko sprawiło, że dzieci czuły się wyjątkowo szczęśliwe i zadowolone. Niestety wszystko, co dobre szybko się kończy. Czas spędzony w stolicy Kopernika dostarczył naszym uczniom mnóstwo pozytywnych przeżyć, radości i zabawy. Serdecznie dziękujemy Stowarzyszeniu Opoka za sfinansowanie posiłku dla dzieci.
W poniedziałek 5 czerwca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Lekkoatletycznych Mistrzostwach Gminy Lidzbark pod patronatem Burmistrza Lidzbarka Macieja Sitarka oraz Fundacji im. Wacława Wasieli. Organizatorem zawodów był Urząd Miasta i Gminy Lidzbark, Fundacja im. Wacława Wasieli oraz MOSiR Lidzbark. Naszą szkołę reprezentowali: Natalia Lidke, Justyna Mroczkowska, Ewelina Jagodziewska, Adam Karczewski, Alan Łukaszewski, Dominik Partacz, Jakub Józefowicz, Fabian Rynkiewicz, Arkadiusz Labicki. Uczniowie rywalizowali w rzucie piłeczka palantową, skoku w dal, biegach oraz sztafecie. Dziękujemy uczniom za udział i godne reprezentowanie szkoły
W niedzielę, 4 czerwca w Kiełpinach odbył się Dzień dziecka zorganizowany przez Sołectwo Kiełpiny. Nasza szkoła również włączyła się w organizację i uatrakcyjniła ten dzień przygotowując animacje. Dla dzieci panie przygotowały malowanie na folii, kolorowanki, gry zręcznościowe, puzzle oraz loterię fantową. Chętnych do korzystania z atrakcji nie brakowało. Cieszymy się, że mogliśmy umilić dziecim ten piękny, słoneczny dzień.
Koniec roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami, ale my nie zwalniamy tempa. Tuż po dniu dziecka panie z klas I-III zorganizowały konkurs czytelniczy. W rywalizacji wzięli udział młodsi uczniowie. Reprezentanci klas przedstawili jurorom fragmenty literatury dziecięcej. Komisja konkursowa w składzie: pani Gabriela Marcinkowska, pani Renata Piotrowska i pani Zuzanna Cybulska miała nie lada wyzwanie, bowiem wszyscy uczestnicy doskonale sobie poradzili. Uczniowie fantastycznie wcielili się w role narratorów i bohaterów występujących w prezentowanych fragmentach książek. Po „burzliwych” obradach wyłoniono zwycięzców oraz nadano wyjątkowy tytuł: „Mistrza Pięknego Czytania”. Wyniki poznamy 7 czerwca, podczas ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”.
W czwartek, 1 czerwca obchodziliśmy w szkole Dzień dziecka i Dzień sportu. Na początku pani dyrektor Gabriela Marcinkowska przywitała wszystkich serdecznie i życzyła udanej zabawy. Tego dnia uczniowie mieli okazję spróbować swoich sił jako nauczyciele i prowadzili dwie pierwsze godziny lekcyjne. Sprawiło im to dużo satysfakcji. Następnie społeczność szkolna uczestniczyła w Marszu dla Życia i Rodziny. Kolorowy korowód wyruszył na wieś z plakatami promującymi rodzinę. Uczestnicy zwracali uwagę, że RODZINA jest najważniejsza w życiu każdego człowieka, zapewnia szczęście, poczucie bezpieczeństwa i wsparcie w trudnościach. Kolejnym punktem dnia były atrakcje na boisku szkolnym. W poszczególnych klasach wychowawcy przygotowali dla uczniów gry i zabawy oraz konkurencje sportowe. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe sfinansowane przez szkołę. Po emocjonujących konkursach odbył się piknik. Rada rodziców zakupiła dla uczniów pizzę, napoje oraz słodkości. Na zakończenie dzieci otrzymały upominki od Stowarzyszenia Opoka. Piękna pogoda sprzyjała aktywnemu wypoczynkowi i dobrej zabawie. Serdecznie dziękujemy Radzie rodziców oraz Stowarzyszeniu Opoka za dar dobroci dla naszych uczniów. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w albumie fotograficzny
We wtorek, 31 maja chłopcy z klas IV-VI wzięli udział w XXIII Gminnym Turnieju Piłki Nożnej zorganizowanym przez Niepubliczną Szkołę Podstawową w Wąpiersku. Chłopcy nie stanęli na podium, ale serdecznie dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły. Za udział w turnieju nasza drużyna otrzymała dyplom oraz piłkę.
We wtorek, 30 maja uczniowie klasy VIII pod opieką pana Adriana Różańskiego uczestniczyli w Dniu Otwartym Zespołu Szkół im. Króla Władysława Jagiełły w Lidzbarku. Na miejscu otrzymali obszerne informację o funkcjonowaniu, kształceniu w Liceum Ogólnokształcącym, Technikum i Branżowej Szkole I stopnia. Zostały przedstawione zasady rekrutacji, zaprezentowane kierunki kształcenia oraz baza dydaktyczna i rekreacyjno-sportowa. Udział w dniu otwartym był dla naszych uczniów ciekawym doświadczeniem.
W poniedziałek, 29 maja uczniowie klas I i II pod opieką wychowawczyń: pani Małgorzaty Glinskiej i pani Klaudii Rochoń pojechali na wycieczkę do Lidzbarka. Uczniowie spędzili czas w Ośrodku Aktywnego Wypoczynku HALO MAZURY. Zabawy na świeżym powietrzu sprawiły dzieciom mnóstwo radości. Na zakończenie pobytu odbyło się ognisko z kiełbaskami. Pogoda dopisała, wrażeń było dużo, więc nasi wychowankowie wrócili bardzo zadowoleni.
Dzisiaj, 23 maja uczniowie klasy VIII przystąpili do egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego. W kolejnych dniach napiszą egzamin z matematyki i języka angielskiego. Życzymy, Wam aby nie zabrakło wiary we własne siły i możliwości oraz uzyskania jak najwyższych wyników. Powodzenia!
Przedstawienia teatralne to fantastyczny sposób propagowania czytelnictwa zarówno wśród starszych, jak i młodszych dzieci. Taką właśnie formę wybrała nasza szkoły, aby zachęcić uczniów klas 0-III do czytania książek. W poniedziałek, 22 maja przyjechała do szkoły grupa teatralna AKADA z Suwałk i zaprezentowała przedstawienie pt. „Zagadka”. Aktorzy w przystępny przedstawili zalety czytelnictwa. Teatrzyk został sfinansowany przez szkołę.
Piątek, 19 maja br. był wyjątkowym dniem, a właściwie nocą dla uczniów klasy IV, gdyż tej nocy nocowali oni w szkole. Podczas zajęć, które zorganizował wychowawca klasy - pan Adrian Różański uczniowie wykazali się wieloma talentami. Niestrudzenie wykonywali wszystkie postawione przed nimi zadania. Wspólnie przygotowywali posiłek i grali w gry planszowe oraz rywalizowali w zawodach na hali sportowej. Wspólne nocowanie daje możliwość doskonałej rozrywki, relaksu i integracji.