W ramach otrzymania certyfikatu Szkoły Przyjaznej Rodzinie systematycznie realizujemy zadania wynikające z programu. W ramach działań nauczyciele przeprowadzili na godzinach wychowawczych zajęcia z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie wysłuchali pogadanek oraz wykonali karty pracy pt. „Tradycje świąteczne”.
Na zajęciach plastyki uczniowie również poczuli magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Podczas wykonywania prac wykazali się pomysłowością i kreatywnością. Zimowe prace plastyczne zawsze wprawiają dzieci w dobry nastrój. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.
Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas i nikt nie powinien czuć się samotnie. Kolejny już rok dbamy o osoby starsze i mieszkające samotnie. W ramach akcji uczniowie klasy I oraz członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu własnoręcznie przygotowali ozdoby świąteczne, a uczniowie klas V-VI zaprojektowali bombki, które wydrukowano na drukarce 3D. W środę, 18 grudnia dzieci pod opieką wychowawców wybrały się do mieszkańców Kiełpin, aby przekazać życzenia i wręczyć upominki. Uczniowie odwiedzili również sołtysa wsi Kiełpiny - pana Henryka Margaszewskiego. To była dla obdarowanych bardzo miła niespodzianka. Osoby, które odwiedzili nasi uczniowie wyrażały wdzięczność i wzruszenie. Wolontariusz Jacek Wielgoszyński zapalił znicz przy Dębie Pamięci ku czci ppor. Leona Czarkowskiego.
Dzisiaj dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziła pani Danuta Kilanowska - bibliotekarka Filii bibliiotecznej w Kiełpinach. Przeczytała przedszkolakom piękne opowiadania o tematyce świątecznej, a następnie odbyła sie pogadanka o przygotowaniach do Świąt Bożego Narodzenia. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały od pani Danusi słodki upominek. Serdecznie dziękujemy za miłą wizytę.
Okres przedświateczny w szkole to bardzo miły czas. Pani Patrycja Prusak-Krzyżaniak urozmaica lekcje języka angielskiego przygotowując ciekawe zajęcia. Dzieci uczestniczą w zabawch ruchowych, wykonują tematyczne karty pracy oraz wykonują dekoracje. Takie gry i zabawy łączą przyjemną zabawę z pożyteczną nauką!
Dzisiaj w naszej szkole odbyła się świąteczna sesja zdjęciowa, którą zorganizowały panie: Aldona Jarmużewska, Klaudia Wiśniewska i Natalia Gemba. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.
Dzisiaj uczennice klasy 5: Kornelia Gutowska, Martyna Granica, Nina Puczyńska, Lidia Wielgoszyńska i Maria Józefowicz uświetniły swoim występem Jarmark Bożonarodzeniowy w Lidzbarku. Serdecznie dziękujemy dziewczynkom za reprezentowanie naszej szkoły, Rodzicom za przyjazd z dziećmi do Lidzbarka oraz panu Krzysztofowi Rychcikowi za przygotowanie i opiekę nad uczennicami.
Grudzień to szczególny miesiąc, w którym otwieramy serca na potrzeby innych. Nasi wolontariusze nie próżnują i pomagają potrzebującym. W ramach działań szkoła przystąpiła do projektu społecznego Szlachetna paczka. Udało nam się zebrać kwotę 1161,40 zł. Pani Martyna Markowska przekazała zebrane środki finansowe do sztabu akcji. Pamiętajmy RAZEM STAĆ NAS NA DOBRO! Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję.
W naszej szkole pojawił się wyjątkowy gość – Elf Psotnik i od razu podbił serca uczniów. Codziennie elf jest umieszczany w poszczególnych salach lekcyjnych. Każdego ranka dzieci z niecierpliwością szukają, gdzie tym razem ukrył się ich świąteczny przyjaciel i jaki figiel im zrobił. Do świąt będzie zaskakiwał różnymi zadaniami i psikusami. Co takiego wymyśli? Śledźcie nas uważnie, bo z Elfem nigdy nic nie wiadomo!
11 grudnia br odbył się III Gminny Turniej Szachowy w Słupie. Organizatorem było Organizatorem była Szkoła Podstawowa w Słupie oraz Stowarzyszenie Społeczno – Oświatowe Szansa. Skład naszej drużyny: klasa III: Oliwia Karczewska i Mateusz Labicki, klasa V: Antoni Puczyński, klasa VI: Adam Karczewski, klasa VII: Lena Stankowska i Fabian Rynkiewicz, klasa VIII: Dominik Maciejewski. W rozgrywkach indywidualnych na podium stanęli: Mateusz Labicki w kat. rocznik 2015 i młodsi - III miejsce, Dominik Maciejewski w kat. rocznik 2010-2011 - III miejsce. W drużynowej punktacji rocznik 2015 i młodsi (Oliwia Karczewska i Mateusz Labicki) nasza szkoła zajęła II miejsce. Uczniów do konkursu przygotowywała pani dyrektor Gabriela Marcinkowska. Serdecznie gratulujemy!
W grudniu Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowali akcję „Herbatka dla Seniora”. Uczniowie chętnie włączyli się w inicjatywę. Pani Natalia Gemba przekazała herbatki do Dziennego Domu „Senior-Wigor” w Lidzbarku. Serdecznie dziękujemy Seniorom za upominki dla naszych uczniów.
Mikołajki to święto obchodzone 6 grudnia na cześć św. Mikołaja biskupa Miry. Według zwyczaju tego dnia Mikołaj obdarowuje dzieci prezentami. W naszej szkole Mikołaj nie zapomniał o naszych uczniach i przybył z prezentami do każdej klasy. Upominki otrzymali również pracownicy szkoły. Gość został bardzo miło przyjęty, a w podziękowaniu za prezenty dzieci śpiewały piosenki. Przedstawiciele Samorządu uczniowskiego podziękowali Mikołajowi wręczając upominek i kartkę z życzeniami. Prezenty dla uczniów sfinansowała Rada rodziców oraz Stowarzyszenie OPOKA. Mikołaj wziął również udział w rozwiązaniu szkolnego konkursu na najładniejszą bombkę. Nagrodę w tym konkursie otrzymała klasa VIII. Serdecznie gratulujemy. Dziękujemy Mikołajowi, że o nas pamiętał! Dziękujemy pomocnikom Mikołaja oraz panu Tadeuszowi Kosmanowi za dostarczenie choinek do szkoły.
W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariusza opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu - pani Martyna Markowska przygotowała gazetkę tematyczną. Natomiast członkowie koła wykonali prace plastyczne i karty pracy. Dzień Wolontariusza obchodzony jest od 1986 roku i powstał z inicjatywy ONZ. Jego celem jest wyrażenie uznania dla trudu wolontariuszy na całym świecie.
Byliśmy grzeczni i już dzisiaj naszą szkołę odwiedził Mikołaj. Wszyscy uczniowie otrzymali słodkie upominki z Urzędu Miasta i Gminy w Lidzbarku. Serdecznie dziękujemy za odwiedziny!
Do naszej szkoły dotarły materiały w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. W poneidziałek, 2 grudnia pani dyrektor Gabriela Marcinkowska wręczyła uczniom klasy I Wyprawki Czytelnicze w skład, których wchodzą: książka „Wnuczka antykwariusza”, broszura pt.: „Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!”. Kampania „Mała książka – wielki człowiek” w całości finansowana jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
W listopadzie Pani Martyna Markowska przeprowadziła w klasie VI i VII lekcję opartą na scenariuszu pt. "Matematyczna przygoda Przedsiębiorczego Dżeka", który został przygotowany przez Fundację "Warszawski Instytut Bankowości". Uczniowie zapoznali się z opowiadaniem "Przygody przedsiębiorczego Dżeka" oraz historią skradzionych rowerów, otrzymali listę podejrzanych o kradzież osób. Następnie rozwiązali w grupach 5 wskazówek i wskazali złodzieja. Lekcja ta wzbudziła wśród uczniów duże zainteresowanie, bardzo intensywnie pracowali i świetnie poradzili sobie w roli detektywów.
W oddziale przedszkolnym wychowawczynie: pani Aldona Jarmużewska i pani Natalia Gemba przygotowały dla dzieci teatrzyk kukiełkowy. Przedszkolaki wysłuchały baśni pt. "Czerwony Kapturek". Z zaciekawieniem śledziły losy głównej bohaterki i złego wilka. Baśń przypomniała dzieciom, by zawsze być ostrożnym i nie ufać nieznajomym. Występ pań dzieci nagrodziły gromkimi brawami.
Podczas listopadowych zajęć plastyki uczniowie klasy 6 pracowali w grupie, wykonując mebel do przechowywania. W galerii możecie obejrzeć efekt ich pracy.
W piatek, 29 listopada logopeda - pani Agata Truszczyńska przeprowadziła w oddziale przedszkolnym grupowe zajęcie logopedyczne. Miały one charakter profilaktyki logopedycznej. Celem zajęć było wspomaganie prawidłowego rozwoju mowy u dzieci, rozbudzenie ciekawości aktywnością słowną oraz zwiększenie możliwości poprawnego opanowania języka przez dzieci.