Po raz kolejny, w nocy z 11 na 12 maja od godziny 20.00 do rana odbyła się w naszej szkole akcja pt.: „Czytanie do podusi”. W spotkaniu pod opieką pań: Ireny Machujskiej – wychowawczyni klasy III oraz Renaty Piotrowskiej – bibliotekarki Filii Bibliotecznej w Kiełpinach wzięło udział 22 uczniów z klas I-IV. Dzieci w skupieniu i z zainteresowaniem słuchały czytanych bajek. Czas spędzony w szkole umilały uczniom zabawy ruchowe, które sprawiły im dużo radości. Wrażenia z nocowania w szkole pozostaną na długo w ich pamięci. Celem akcji było rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród dzieci oraz zachęcenie ich do częstego sięgania po książki.
W piątek, 11 maja w Miejskim Domu Kultury w Działdowie odbył się XXXVI Powiatowy Konkurs Recytatorski "Spotkania z Poezją" dla uczniów szkół podstawowych i klas gimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy IV Nadia Rynkiewicz. Z swój występ Nadia otrzymała nagrodę na udział.
Od listopada 2017 roku realizujemy w naszej szkole projekt pt.: "Polska - tu mieszkam". Na początku roku szkolnego, każda klasa wylosowała region Polski. Zadaniem uczniów jest w atrakcyjny sposób przybliżyć wyjątkowość danej części naszego kraju. Tym razem swój projekt przedstawili uczniowie oddziału przedszkolnego - grupa 0B. Ich zadaniem było zapoznać społeczność szkolną z jednym z ciekawszych regionów Polski, którym jest Śląsk. Uczniowie wysłuchali dużo informacji o zabytkach i kuchni. W pięknych strojach przedszkolaki przedstawiły zwyczaje na Śląsku oraz zaprezentowały taniec. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
We wtorek, 8 maja uczennice naszej szkoły brały udział w Gminnym Konkursie Ortograficznym zorganizowanym przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Lidzbarku. Szkołę reprezentowały uczennice klasy IV: Anna Piórkowska, Nadia Rynkiewicz, Karolina Truszczyńska, Nikola Wielgoszyńska.
W piątek, 27 kwietnia odbyła się w naszej szkole podwójna uroczystość, apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja połączony z 1 rocznicą posadzenia Dębu Pamięci dla uhonorowania ppor. Leona Czarkowskiego. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: pan Maciej Czarkowski, ks. kanonik Henryk Trąbczyński i proboszcz parafii Kiełpiny ks. kanonik Stanisław Rybarczyk. Apel rozpoczął się odśpiewaniem hymnu państwowego oraz wystąpieniem Pani dyrektor. Następnie uczniowie klas IV-VII przedstawili nam ciekawą lekcję historii w formie montażu słowno - muzycznego. Podsumowaniem uroczystości był film i taniec, które upamiętniły postać ppor. Leona Czarkowskiego. Akademię uczniowie przygotowali pod kierunkiem pani Zuzanny Cybulskiej. Apel i film bardzo trafnie i zwięźle opisały ważne wydarzenia w życiu naszej szkoły. Po apelu zgromadzeni przeszli pod Dąb Pamięci, gdzie złożyli kwiaty i zapalili znicz. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
Zbliżają się nasze MAJOWE NARODOWE ŚWIĘTA. Z tej okazji w czwartek, 26 kwietnia w oddziale przedszkolnym 0A wychowawca grupy, pani Natalia Żurek przeprowadziła ciekawą lekcję patriotyzmu. Dzieci uczyły się świadomości narodowej: utrwalały wygląd flagi polskiej i odpowiadały na bardzo trudne dla nich pytania: „Co to jest Polska?” i „Czy jestem Polakiem?”. Dzieci wykonały też piękne i pomysłowe prace plastyczne, które upiększyły szkolny korytarz.
26 kwietnia o godz. 9.00 uczniowie klasy III pisali Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty z OPERONEM. Przed rozpoczęciem pisania testu obejrzeli film terapeutyczny, który pozwolił na zmniejszenie stresu. Następnie rozpoczął się sprawdzian z języka polskiego, który trwał 45 minut. Po 15 minutowej przerwie uczniowie rozpoczęli pisanie sprawdzianu z matematyki, a następnie z przyrody W połowie maja wydawnictwo Operon przekaże nam raport podsumowujący wyniki uczniów oraz naszej szkoły. Z niecierpliwością czekamy na wyniki!
We wtorek, 24 kwietnia klasa 4 na zajęciech techniki promowała segregowanie śmieci. Uczniowie wykonali plakaty, które rozwiesili w miejscowych sklepach oraz na terenie szkoły. Wszyscy lubimy spędzać czas w czystym i miłym otoczeniu, zatem w domu jak i poza nim powinniśmy się starać aby było czysto i ładnie. Powinniśmy segregować odpady, gdyż stważają one różne problmy ekologiczne.
W poniedziałek, 23 kwietnia uczniowie naszej szkoły brali udział w Gminnym Turnieju BRD w Lidzbarku. Turniej składał się z czterech części: teoretyczna znajomość przepisów ruchu drogowego, pomoc przedmedyczna, pokonanie rowerem toru przeszkód oraz przejazd przez miasteczko rowerowe. Nasza drużyna w składzie: Andżelika Nadolska, Pulina Marchlewska, Michał Kleist i Wiktor Ciesielski zajęła 4 miejsce. Serdecznie im gratulujemy. Za udział w turnieju otrzymaliśmy dyplom, a uczestnicy nagrody pocieszenia.
W piątek, 20 kwietnia odbył się w naszej szkole występ pana Romana Brochockiego, który zaśpiewał i zagrał na dziesięciu instrumentach muzycznych. Zaproszony gość z Sokołowa Podlaskiego, artysta, muzyk i autor tekstów swoich piosenek, przedstawił dzieciom kilka ciekawostek o instrumentach muzycznych, takich jak: akordeon, okaryna, trąbka, fletnia Pana, saz, bałałajka, banjo, hulusi, ligawka oraz harmonijka ustna. Lekcja z tak niezwykłym człowiekiem, wielkim pasjonatem muzyki, a zarazem znawcą instrumentów zachwyciła każdego. Wszyscy świetnie się bawili przy znanych utworach muzycznych. Dziękujemy za wspaniałą, żywą lekcję muzyki!
19 kwietnia w naszej szkole odbył się, jak co roku, Dzień Ziemi. Apel dla społeczności szkolnej przygotowała klasa 1 i 7, pod kierunkiem wychowawców: pani Bożeny Ossowskiej i pani Anny Aniszewskiej. Podczas występów uczniowie przypomnieli, że należy dbać o przyrodę, nie śmiecić, a przede wszystkim segregować śmieci. Apel uświetniły piosenki o tematyce ekologicznej. Występ nagrodzono brawami. Panie przygotowały też quiz ekologiczny. Za każdą prawidłową odpowiedź uczniowie otrzymywali nagrody. Na zakończenie apelu wszyscy otrzymali owoce. Kolejnym punktem obchodów Dnia Ziemi był wyjazd na wycieczkę przyrodniczo - edukacyjną. Uczniowie klas III-VII pojechali na Górę Dylewską oraz ścieżkę przyrodniczo-edukacyjną „Uroczysko Napromek". Tam spędzili czas na łonie natury. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach w terenie. Na zakończenie zorganizowano ognisko z kiełbaskami. Pogoda dopisała, więc wycieczka była bardzo udana. Głównym celem obchodów Światowego Dnia Ziemi było zachęcenie uczniów do czynnego udziału w działaniach na rzecz ochrony środowiska oraz uczulenie na potrzebę troski o nasze środowisko. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.
W poniedziałek, 16 kwietnia gościliśmy w naszej szkole znaną psycholog dr Aleksandrę Piotrowską. Pani doktor jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie ukończyła specjalizację psychologii szkolnej oraz psychologii pracy. Wykłada na Wydziale Pedagogicznym UW. Prowadzi badania naukowe, doradztwo dla rodziców i nauczycieli, współpracuje ze stacjami radiowymi i telewizyjnymi. Jest autorką kilkudziesięciu publikacji naukowych. Na spotkanie z panią Piotrowską do szkoły przybyli rodzice oraz nauczyciele. Pani doktor niezwykle ciekawie i przystępnie przedstawiła zgromadzonym temat o wychowaniu dzieci. Wszyscy z wielkim zainteresowaniem słuchali słów i rad pani psycholog. Na zakończenie uczestnicy nagrodzili panią doktor gromkimi brawami. W imieniu słuchaczy dyrektor szkoły pani Gabriela Marcinkowska serdecznie podziękowała pani Aleksandrze Piotrowskiej, wręczyła Jej kwiaty i nasz szkolny kalendarz.
W piątek, 13 kwietnia w Miejsko-Gminnym Domu Kultury w Lidzbarku odbył się Gminny Konkurs Recytatorski III Lidzbarskie Spotkania z Poezją. W konkursie szkołę reprezentowały uczennice z klasy IV: Nadia Rynkiewicz i Wiktoria Sadowska. W kategorii klas IV-VI Nadia zajęła I miejsce. SERDECZNIE GRATULUJEMY.
Od listopada realizujemy w naszej szkole projekt pt.: "Polska - tu mieszkam". Na początku roku szkolnego, każda klasa wylosowała region Polski. Zadaniem uczniów jest w atrakcyjny sposób przybliżyć wyjątkowość danej części naszego kraju. Tym razem swój projekt przedstawili uczniowie klasy I. Ich zadaniem było zapoznać społeczność szkolną z jednym z najstarszych regionów historycznych Polski, którym jest Wielkopolska. Uczniowie wysłuchali dużo ciekawych informacji o zabytkach, kuchni i strojach ludowych. Pierwszaki przedstawiły tradycje i zwyczaje w Wielkopolsce, a także zaprezentowały taniec.
Dbając o dobro uczniów naszej szkoły, Stowarzyszenie Opoka ponownie pozyskało dofinansowanie do wyposażenia gabinetu profilaktyki zdrowotnej. W ramach dotacji zakupiono: meble, apteczkę, ciśnieniomierz, parawan oraz profesjonalną, podświetlaną tablicę okulistyczną. Dzięki nowemu wyposażeniu znacznie poprawiła się estetyka gabinetu naszej pielęgniarki pani Aldony Kordalskiej.
W środę, 28 marca dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klasy 1 pojechały na wycieczkę do Ostródy. Organizatorem wyjazdu była pani Natalia Żurek. Na początku uczestnicy zwiedzili Pokrzyżacki zamek. Pan przewodnik przekazał naszym uczniom dużo ciekawych informacji. Następnym punktem wycieczki był pobyt w parku trampolin JUMPING ZONE. Tam czekała na dzieci wspaniała zabawa. Uczniowie korzystali z atrakcji pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Beztroskie skakanie na trampolinach sprawiło im mnóstwo radości. Taka rozrywka to świetny sposób na wykorzystanie niespożytej energii dzieci. Po aktywności fizycznej przyszedł czas na wypoczynek. W restauracji McDonald's. dzieci odpoczęły i posiliły się. Pomimo zmęczenia wszyscy wrócili z wycieczki zadowoleni i pełni wrażeń. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.
W marcu uczniowie szkoły brali udział w konkursie poetyckim zorganizowanym przez Welski Park Krajobrazowy pt.: „Welskie Piórko”. Naszą szkołę reprezentowali: z kl. VI Andżelika Nadolska, Paulina Marchlewska, Michał Kleist, Szymon Jaroszewski oraz z kl. III Anna Sadowska. W środę, 28 marca w siedzibie parku zostały ogłoszone wyniki. Anna Sadowska otrzymała WYRÓŻNIENIE, a pozostali uczestnicy nagrody pocieszenia. Gratulujemy!
Jak wcześniej wspominaliśmy uczniowie naszej szkoły brali dział w Gminnym Konkursie Plastycznym "ZAJĄCZEK WIELKANOCNY". W dniu 24 marca, na Jarmarku "Wystawa Wielkanocna" w Lidzbarku zostały ogłoszone wyniki tego konkursu. Dwie uczennice odniosły sukces. W kategorii kl. I-III Karolina Węgrzynowska zajęła II miejsce, natomiast w kategorii kl. VI-VII Andżelika Nadolska I miejsce. Serdecznie gratulujemy!
W poniedziałek, 26 marca zostały ogłoszone wyniiki szkolnego konkursu plastycznego pt.: "Dbaj o swoje zęby". Organizatorem konkursu była pani Irena Machujska. W konkursiee brały udział uczniowie klas 0-III. W poszczególnych klasach najładniejsze prace wykonali: oddział przedszkolny grupa 0A Adam Karczewski, oddział przedszkolny grupa 0B Dominik Partacz, kl. I Janek Lidke, kl. III Izabela Piórkowska. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy, pozostali uczestnicy nagrody pocieszenia - kolorowe zakreślacze.
W piątek, 23 marca dzieci z oddziału przedszkolnego 0A oraz klasy I pojechały do Welskiego Parku Krajobrazowego do Jelenia. Wzięły udział w zajęciach zorganizowanych w siedzibie parku, które poprowadził pan Arkadiusz Abramowski. Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie!