Od listopada realizujemy w naszej szkole projekt pt.: "Polska - tu mieszkam". Na początku roku szkolnego, każda klasa wylosowała region Polski. Zadaniem uczniów jest w atrakcyjny sposób przybliżyć wyjątkowość danej części naszego kraju. Tym razem swój projekt przedstawili uczniowie klasy I. Ich zadaniem było zapoznać społeczność szkolną z jednym z najstarszych regionów historycznych Polski, którym jest Wielkopolska. Uczniowie wysłuchali dużo ciekawych informacji o zabytkach, kuchni i strojach ludowych. Pierwszaki przedstawiły tradycje i zwyczaje w Wielkopolsce, a także zaprezentowały taniec.
Dbając o dobro uczniów naszej szkoły, Stowarzyszenie Opoka ponownie pozyskało dofinansowanie do wyposażenia gabinetu profilaktyki zdrowotnej. W ramach dotacji zakupiono: meble, apteczkę, ciśnieniomierz, parawan oraz profesjonalną, podświetlaną tablicę okulistyczną. Dzięki nowemu wyposażeniu znacznie poprawiła się estetyka gabinetu naszej pielęgniarki pani Aldony Kordalskiej.
W środę, 28 marca dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klasy 1 pojechały na wycieczkę do Ostródy. Organizatorem wyjazdu była pani Natalia Żurek. Na początku uczestnicy zwiedzili Pokrzyżacki zamek. Pan przewodnik przekazał naszym uczniom dużo ciekawych informacji. Następnym punktem wycieczki był pobyt w parku trampolin JUMPING ZONE. Tam czekała na dzieci wspaniała zabawa. Uczniowie korzystali z atrakcji pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Beztroskie skakanie na trampolinach sprawiło im mnóstwo radości. Taka rozrywka to świetny sposób na wykorzystanie niespożytej energii dzieci. Po aktywności fizycznej przyszedł czas na wypoczynek. W restauracji McDonald's. dzieci odpoczęły i posiliły się. Pomimo zmęczenia wszyscy wrócili z wycieczki zadowoleni i pełni wrażeń. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.
W marcu uczniowie szkoły brali udział w konkursie poetyckim zorganizowanym przez Welski Park Krajobrazowy pt.: „Welskie Piórko”. Naszą szkołę reprezentowali: z kl. VI Andżelika Nadolska, Paulina Marchlewska, Michał Kleist, Szymon Jaroszewski oraz z kl. III Anna Sadowska. W środę, 28 marca w siedzibie parku zostały ogłoszone wyniki. Anna Sadowska otrzymała WYRÓŻNIENIE, a pozostali uczestnicy nagrody pocieszenia. Gratulujemy!
Jak wcześniej wspominaliśmy uczniowie naszej szkoły brali dział w Gminnym Konkursie Plastycznym "ZAJĄCZEK WIELKANOCNY". W dniu 24 marca, na Jarmarku "Wystawa Wielkanocna" w Lidzbarku zostały ogłoszone wyniki tego konkursu. Dwie uczennice odniosły sukces. W kategorii kl. I-III Karolina Węgrzynowska zajęła II miejsce, natomiast w kategorii kl. VI-VII Andżelika Nadolska I miejsce. Serdecznie gratulujemy!
W poniedziałek, 26 marca zostały ogłoszone wyniiki szkolnego konkursu plastycznego pt.: "Dbaj o swoje zęby". Organizatorem konkursu była pani Irena Machujska. W konkursiee brały udział uczniowie klas 0-III. W poszczególnych klasach najładniejsze prace wykonali: oddział przedszkolny grupa 0A Adam Karczewski, oddział przedszkolny grupa 0B Dominik Partacz, kl. I Janek Lidke, kl. III Izabela Piórkowska. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy, pozostali uczestnicy nagrody pocieszenia - kolorowe zakreślacze.
W piątek, 23 marca dzieci z oddziału przedszkolnego 0A oraz klasy I pojechały do Welskiego Parku Krajobrazowego do Jelenia. Wzięły udział w zajęciach zorganizowanych w siedzibie parku, które poprowadził pan Arkadiusz Abramowski. Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie!
Tradycyjnie, w marcu nauczyciel matematyki pani Ewelina Falba organizuje w naszej szkole Konkurs matematyczny. W tym roku uczniowie pisali test wiedzy, wykonywali prace plastyczne oraz rywalizowali w konkurencji na zapamiętanie jak największej ilości cyfr po przecinku liczby Pi. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco: praca plastyczna Anna Piórkowska kl. IV; zapamiętanie największej ilości cyfr w rozwinięciu liczby Pi Paulina Marchlewska kl VI; test pisemny: kl. IV Jakub Kruszewski, kl. VI Paulina Marchlewska, kl. VII Karol Puczyński. Wszystkim serdecznie gratulujemy. Nagrody na konkurs ufundowała Firma FalbaTech Jan Falba z Lidzbarka.
21 marca według kalendarza to pierwszy dzień wiosny. W naszej szkole obchodziliśmy go 22 marca. Pogoda zrobiła nam psikusa i za oknem od rana sypał śnieg. Jednak na korytarzach szkolnych i w salach lekcyjnych pojawiły się już kwiaty, bazie i wiosenne akcenty. W tym dniu w szkole dominował kolor zielony. Scenariusz pierwszego dnia wiosny przygotowała pani Zuzanna Cybulska. Uczniowie czytali wierszyki oraz zapoznali społeczność szkolną z tradycjami obchodów dnia wiosny. Poszczególne klasy wypisały też, co skojarzy się im z wiosną. Następnie wszyscy otrzymali gruszki. Punktem kulminacyjnym było wspólne wyjście na plac przed szkołą, aby pożegnać zimę i powitać wiosnę. Tradycyjnie spalono Marzannę, a dzieci radosnymi okrzykami przywoływały wiosnę, a żegnały zimę. Impreza ta nie tylko zintegrowała społeczność szkolną, ale była też świetną zabawą.
W środę, 21 marca uczniowie naszej szkoły pojechali do Lidzbarka. Na sali widowiskowej Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury obejrzeli przedstawienia teatralne w wykonaniu aktorów Teatru Profilaktycznego ALERT z Wrocławia. Uczniowie klas. IV-VII oglądali spektakl edukacyjny pt.: „Labirynt przemocy”, natomiast młodsze dzieci z kl. 0-III przedstawienie pt.: Karolcia”. Imprezy edukacyjne wywołały u dzieci moc pozytywnych emocji i dużo niezapomnianych wrażeń.
We wtorek, 20 marca obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej. Pielęgniarka, pani Aldona Kordalska przeprowadziła w klasach pogadanki na temat higieny jamy ustnej oraz rozdała uczniom ulotki. Natomiast pani Irena Machujska, koordynator wychowania zdrowotnego zorganizowała szkolny konkurs plastyczny dla klas 0-III. Na korytarzu szkolnym pojawiła się też gazetka ścienna przygotowana przez panią Annę Aniszewską. Celem obchodów jest uświadomienie wszystkim znaczenia zdrowia jamy ustnej dla zdrowia ogólnego, a także dla komfortu życia człowieka.
W poniedziałek, 19 marca uczennice naszej szkoły brały udział w konkursie plastycznym "Zajączek Wielkanocny" zorganizowanym przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Lidzbarku. Szkołę reprezentowały: Andżelika Nadolska kl. VI, Paulina Marchlewska kl. VI, Oliwia Szostkowska kl. IV, Anna Sadowska kl. III i Karolina Węgrzynowska kl. III. Wyniki zostaną ogłoszone 24 marca na Jarmarku "Wystawa Wielkanocna" w Lidzbarku. Czekamy z niecierpliwością!
W dniach 12-14 marca odbywają się w naszej szkole REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. W tych dniach nie ma zajęć lekcyjnych. Codziennie o godz. 8.00 w szkole odbywa się msza święta z nauką. Rekolekcje prowadzi ksiądz proboszcz Stanisław Rybarczyk. Następnie dzieci uczestniczą w zajęciach opiekuńczo - wychowawczych zorganizowanych przez nauczycieli. Dzieci brały udział w konkursach plastycznych, Quizie Wiedzy Religijnej, a także wykonywały palmy wielkanocne. Ostatniego dnia przyjechał do szkoły pan Jan Falba, który poprowadził dla klas IV-VII zajęcia informatyczne. Dzieci zapoznały się z budową klawiatury i jak ona powstaje. Poznały podstawy lutowania oraz mogły sprawdzić prędkość swojego pisania na klawiaturze ErgoDox i Atreus. Pan Falba przywiózł drukarkę 3D, na której dzieci zobaczyły produkcję podstawki pod telefon. Wśród uczniów zostały rozlosowane nagrody sponsorowane przez Firmę FalbaTech Jan Falba z Lidzbarka Młodsze dzieci, z klas 0-III wykonywały w tym dniu papierowe witraże oraz obejrzały film. Na zakończenie rekolekcji zostały wręczone nagrody dla uczestników konkursów, które zorganizowała katechetka pani Agnieszka Witkowska.
Nasza szkoła aktywnie włączyła się w obchody Roku Sendlerowej. Nauczyciel historii, pani Zuzanna Cybulska przygotowała gazetkę na korytarzu szkolnym oraz przeprowadziła dla klas IV-VII pogadankę na temat życia Bohaterki. W drugim dniu rekolekcji wielkopostnych dzieci obejrzały film o Irenie Sendlerowej pt.: "Dzień Ireny Sendlerowej".
8 marca to szczególny dzień w naszej szkole, dzień pełen radości i uśmiechu. Nie może być inny, bo to „Dzień Kobiet”, święto wszystkich Pań, tych dużych i tych najmłodszych. W ten wyjątkowy dzień przedstawiciele Samorządu uczniowskiego przygotowali dla Pań niespodziankę. Na apelu odczytano życzenia, panie otrzymały kwiaty, a dziewczynki lizaki. W poszczególnych klasach chłopcy również pamiętali o swoich wychowawczyniach i koleżankach, wręczając drobne upominki. Miłą niespodzianką były kwiatki, które wręczyli paniom chłopcy z oddziału przedszkolnego z grupy 0A. Najmłodsi chłopcy z naszej szkoły podczas spaceru obdarowali też kwiatkami napotkane panie. Dzień upłynął w miłej i pogodnej atmosferze. Wszystkim wspaniałym dziewczynom życzymy samych dobrych chwil, nie tylko 8 marca!
W piatek, 2 marca wychowawca klasy I pani Anna Aniszewska przeprowadziła ciekawą lekcję matematyki. Pani Ania przygotowała pomoce dydaktyczne w postaci kolorowych kartoników z działaniami matematycznymi. Uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swoich wiadomości i umiejętności w dodawaniu oraz odejmowaniu. Wykonywanie zadań sprawiło uczniom dużo zabawy. Mistrzem okazała się Agata Jurewicz, która najszybciej wykonała zadanie. Gratulujemy!
W ramach działalności Szkolnego Koła Wolontariatu pani Ewelina Falba zorganizowała w naszej szkole zbiórkę dla dwóch przedszkoli w Indonezji. Uczniowie i rodzice chętnie odpowiedzieli na apel. Społeczność szkolna zawsze z wielkim zaangażowaniem uczestniczy w organizowanych akcjach charytatywnych. Paczki już zostały wysłane! Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do zbiórki.
1 marca obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W naszej szkole również postanowiliśmy upamiętnić bohaterstwo tych osób. Uczniowie klasy VII pod kierunkiem Pani Zuzanny Cybulskiej przygotowali na korytarzu szkolnym wystawę historyczną. Podczas lekcji historii, w klasach VI-VII zostały przeprowadzone pogadanki oraz zajęcia warsztatowe.
W środę, 28 lutego w grupie 0B odbyły się zajęcia z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. Była to zabawa z grą edukacyjną Balon Blum. Podczas zajęć wychowawczyni grupy, pani Beata Zelma pokazała możliwości jakie stwarza tablica interaktywna. Korzystanie z tablicy interaktywnej dzieci potraktowały jako wspaniałą zabawę, podczas której wykazały się ogromnym zaangażowaniem oraz spostrzegawczością. Zabawa z tablicą rozwija percepcję wzrokowo – słuchową, pozwala samodzielnie rozwiązywać zadania z natychmiastową oceną, często w postaci dźwiękowej oraz wzrokowo – ruchowej.
Od listopada realizujemy w naszej szkole projekt pt.: "Polska - tu mieszkam". Na początku roku szkolnego, każda klasa wylosowała region Polski. Zadaniem uczniów jest w atrakcyjny sposób przybliżyć wyjątkowość danej części naszego kraju. Czwarty już projekt, 28 lutego przedstawili uczniowie klasy III. Ich zadaniem było zapoznać społeczność szkolną z kulturą Mazowsza. Dziewczęta zatańczyły poloneza, zaśpiewały jedną z pieśni oraz przedstawiły tradycyjne potrawy tego regionu. Uczniowie wysłuchali informacji o zabytkach, tradycjach, a także strojach ludowych. Na zakończenie uczennice z klasy III rozdały wszystkim przepisy dań charakterystycznych dla Mazowsza.