Nawigacja

  • WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

    W środę, 22 września odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Skład Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2021/2022 przedstawia się następująco: PRZEWODNICZĄCY: Oliwia Szostkowska, ZASTĘPCA: Izabela Piórkowska, SEKERETARZ: Maciej Grochowalski.

  • SPRZĄTANIE ŚWIATA "MYŚLĘ, WIĘC NIE ŚMIECĘ"

    22.09.2021

    W środę, 22 września uczniowie naszej szkoły, zaopatrzeni w worki na zbiórkę śmieci i jednorazowe rękawice, już po raz kolejny uczestniczyli w akcji ekologicznej „Sprzątanie świata”. Akcję rozpoczęto pogadanką na temat zasad bezpieczeństwa oraz głównych celów akcji, którą przeprowadziła pani dyrektor Gabriela Marcinkowska. Wszystkie klasy pozytywnie zmotywowane szczytnym celem, miały wyznaczone tereny, które solidnie posprzątano. W tym roku w akcji uczestniczyli również chętni rodzice. Serdecznie Im za to dziękujemy. Akcja przebiegła bardzo sprawnie. Dziękujemy Firmie PGK z Lidzbarka za odbiór zebranych śmieci.

  • DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

    20.09.2021

    Dzisiaj dzieci w naszym przedszkolu obchodziły nie lada święto - DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA. Z tej okazji wychowawczyni grupy, pani Aldona Jarmużewska przygotowała szereg gier i zabaw. Na początku zajęć dzieci bawiły sie w podchody, szukały literek, z których ułożyły hasło: DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA.. W nagrodę wszystkie otrzymały balony ze swoimi imionami. Następnie przedszkolaki wykonywały prace plastyczne oraz wzięły udział w quizie pt.: "Znam moje przedszkole". Na zakończenie dzieci otrzymały medale "Przedszkolak na medal". To był bardzo radosny i ciekawy dzień.

  • SPOTKANIE Z PRACOWNIKIEM WELSKIEGO PARKU KRAJOBRAZOWEGO

    Pogoda spłatała nam figla i w czwartek, 16 września nie wzięliśmy udziału w akcji Sprzątania Świata. W tym dniu do szkoły przyjechał pracownik Welskiego Parku Krajobrazowego, pan Arkadiusz Abramowski. Uczniowie klas I-V wzięli udział w grze pt. „Przygoda w Welskim Parku Krajobrazowym”. Jest to zamiennik zajęć dydaktycznych w postaci wielko formatowej gry planszowej. Ogromną atrakcją dla dzieci było przebieranie się w stroje, których zwierzęta nie boją się, Dziękujemy panu Arkadiuszowi za bardzo ciekawe zajęcia.

  • DZIEŃ KROPKI W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

    15 wrzesnia w oddziale przedszkolnym dzieci  obchodziły Dzień Kropki. Na początku dowiedziały się czym jest kropka i skąd pochodzi to nietypowe święto. Nastepnie przedszkolaki wzięły udział w dwóch zabawach "Połącz kropki" i "Owocowe kropki". Na zakończenie obejrzały film na YouTube pt. "The dot - kropka". Po obejrzeniu filmu dzieci wykonały karty pracy oraz  pracę plastyczną "Jesienne parasole".

  • SZKOLNE ELIMINACJE DO POWIATOWEGO KONKURSU PIOSENKI DZIECIĘCEJ

    W poniedziałek, 13 września odbyły się w naszej szkole eliminacje do Powiatowego Konkursu Piosenki Dzieciecej, w kategorii klas I-III. W eliminacjach wzięło udział ośmioro uczniów, z klasy I: Maksymilian Depczyński, Robert Osicki i Alan Dudek, z klasy II: Lena Rychcik i Oskar Lewandowski, z klasy III: Julia Szczepańska, Lena Jarzębska i Natalia Lidke. W konkursie w Lidzbarku może wziąć udział tylko jedna osoba. Naszą szkołę reprezentować będzie Julia Szczepańska z klasy III. Gratulujemy!

  • X JUBILEUSZOWE CZYTANIE NARODOWE

    W piątek, 3 września w naszej szkole odbyła się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej. W tym roku Para Prezydencka wybrała na dziesiąte Narodowe Czytanie, lekturę „Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. Na początku bibliotekarz, pan Marek Morzy przedstawił życiorys poetki i zapoznał uczestników z treścią utworu, Następnie uczniowie klasy VIII, z wychowawczynią panią Zuzanną Cybulską przeczytali I rozdział książki. Na zakończenie wybrano osobę, która najlepiej odczytała swoją rolę. Jednogłośnie zwyciężyła Amelia Gurzyńska, która wcieliła się w rolę Hesi.

  • UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

    01.09.2021

    1 września to data uroczystego rozpoczęcia kolejnego roku nauki w naszej szkole. Dzień zaczął się tradycyjnie od mszy św. w kościele parafialnym. Po mszy św. społeczność szkolna przeszła do szkoły. Tam zabrzmiał pierwszy dzwonek. Na początku pani dyrektor Gabriela Marcinkowska przywitała zaproszonych gości, rodziców oraz uczniów. Na uroczystości swoją obecnością zaszczycili nas ks. proboszcz Sylwester Ćwikliński, oraz księgowa, pani Alina Stachewicz z mężem. Uczniowie pod kierunkiem pani Natalii Gemby przygotowali i przedstawili program artystyczny na powitanie nowego roku nauki. W wierszach i piosenkach dzieci przypomniały nam, że nadszedł koniec wakacji. Był też czas na refleksję odnoszącą się do 82. rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej. Po obejrzeniu części artystycznej dyrektor szkoły przekazała ważne informacje związane z nowym rokiem szkolnym. Następnie nauczycielom zostały wręczone akty nadania stopnia awansu. Pani Agnieszce Witkowskiej stopień nauczyciela dyplomowanego oraz pani Aldonie Jarmużewskiej stopień nauczyciela kontraktowego. Na zakończenie uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami w klasach. Życzymy wszystkim wielu sukcesów w roku szkolnym 2021/2022. Niech upływa on w poczuciu radości z przyrastającej wiedzy i umiejętności.

  • WITAJ PRZYGODO - WAKACYJNA WYCIECZKA DO GDAŃSKA

    25.08.2021

    Stowarzyszenie Społeczno - Oświatowe Opoka pozyskało dofinansowanie na wakacyjny wyjazd dla uczniów naszej szkoły. Dzięki Partnerowi - Fundacji PZU dzieci pojechały na wycieczkę do Gdańska. W środę, 25 sierpnia, wczesnym rankiem wyruszyły na letnią przygodę. Uczniowie zobaczyli Pomnik Poległych Stoczniowców, historyczną Bramę nr 2, miejsca, gdzie rozpoczął się demontaż systemu komunistycznego. Dzieci zwiedziły Muzeum Bursztynu, które prezentuje historię jego powstania oraz obróbkę na przestrzeni dziejów. W dalszej kolejności zwiedzana była bazylika św. Brygidy, gdzie dzieci zobaczyły m.in. budowany bursztynowy ołtarz. Następnie "wycieczkowicze" przeszli na plac obrońców Poczty Polskiej. Znajduje się tam budynek pocztowy oraz współczesny monument w formie przestrzennej rzeźby wykonanej z blachy stalowej, upamiętniający bohaterską obronę Poczty Polskiej w Gdańsku 1 września 1939 roku Kolejnym punktem wycieczki był spacer po Głównym Mieście. Uczniowie weszli na Długi Targ na którym zobaczyli zabytki: Studnię Neptuna, Dwór Artusa, Złotą Kamieniczkę i kamienice królewskie oraz Bramę Zieloną. Po zwiedzaniu przyszedł czas na konsumpcję i odpoczynek. Ostatnim etapem podróży był pobyt w Hevelianum. Uczniowie mieli przyjemność odkrywania zjawisk i zasad matematyki, fizyki, chemii, biologii, astronomii, geografii i historii. To był bardzo udany wyjazd. Serdecznie dziękujemy Fundacji PZU oraz Stowarzyszeniu Opoka za to, że uczniowie spędzili końcówkę wakacji w tak fascynujący sposób.

  • NAGRODY DLA UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY

    NAGRODY DLA UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY

    W piątek, 23 lipca podczas obchodów Dni Lidzbarka uczniowie naszej szkoły odebrali nagrody za wysokie wyniki w nauce oraz aktywną działalność w wolontariacie. Bilety na "Wyjazd moich marzeń" za wysokie wyniki w nauce otrzymali: Karolina Truszczyńska z kl. VII i Izabela Piórkowska z kl. VI oraz za aktywną działalność w wolontariacie Nadia Rynkiewicz z kl. VII. Uczeń klasy IV, Damian Gurzyński otrzymał stypendium Burmistrza Lidzbarka za bardzo wysokie wyniki w nauce. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

  • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

    Uroczystość zakończenia roku szkolnego w naszej szkole tradycyjnie rozpoczęła się o godz. 8.00 mszą św. w kościele parafialnym. Następnie wszyscy zgromadzeni przeszli do szkoły, gdzie zabrzmiał ostatni dzwonek i o godz. 9.00 nastąpił dalszy ciąg uroczystości. Na wstępie pani dyrektor Gabriela Marcinkowska przywitała społeczność szkolną oraz zaproszonych gości. Do szkoły przybyli: ks. proboszcz Sylwester Ćwikliński, księgowa pani Alina Stachewicz z mężem, przedstawiciele Stowarzyszenia Opoka oraz Rada rodziców. Po oficjalnym przywitaniu zebrani obejrzeli część artystyczną. W tym roku apel przygotowała klasa II, pod kierunkiem pani Natalii Żurek. Po występie nastąpiło wręczenie uczniom nagród i świadectw z wyróżnieniem. Akty podziękowania otrzymała również Rada rodziców, która w tym roku kończy swoją kadencję. Na zakończenie pani dyrektor serdecznie podziękowała za współpracę nauczycielom, pracownikom szkoły oraz rodzicom. Na ręce pani dyrektor słowa podziękowań złożyła pani Katarzyna Karczewska przewodncząca Rady rodziców. Podziękowania otrzymała również pani Magdalena Gurzyńska, która uświetnia występy szkolnej scholi Olores Dei. Po apelu uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas, aby we własnym gronie dokończyć zakończenie roku szkolnego. Zostały wręczone pozostałe świadectwa i nastąpiło pożegnanie z wychowawcami. Tak wiec kolejny rok szkolny za nami......Życzymy wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji!

  • DZIEŃ OJCA

    23 czerwca obchodzimy ważne święto, Dzień Ojca. Z tej okazji pani Aldona Jarmużewska przeprowadziła w oddziale przedszkolnym zajęcia edukacyjne. Dzieci kolorowały Gazetę Taty oraz przygotowały niespodzianki dla swoich tatusiów w postaci papierowych krawatów. Na zajęciach języka polskiego pani Zuzanna Cybulska przeprowadziła pogadanki ta temat roli ojca w rodzinie. Ponadto uczeń klasy IV, Kacper Jaroszewski napisał list do taty, w ramach konkursu organizowanego przez Biuro Poselskie PIS. Wszystkim TATUSIOM życzymy dużo zdrowia!

  • WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW DO LIDZBARKA

    We wtorek, 22 czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego pod opieką wychowawczyni pani Aldony Jarmużewskiej i pani Martyny Markowskiej pojechały na wycieczkę do Lidzbarka. Przedszkolaki spędziły czas w Ośrodku Aktywnego Wypoczynku HALO MAZURY. Pogoda dopisała, wrażeń było dużo, więc dzieci wróciły bardzo zadowolone.

  • WYCIECZKA KLAS VI i VII DO WARSZAWY

    22 czerwca, wczesnym rankiem uczniowie klas VI i VII wyruszyli z wychowawczyniami: panią Agnieszką Witkowską i panią Zuzanną Cybulską na wycieczkę do Warszawy. Na początku uczniowie byli w Muzeum Narodowym, gdzie obejrzeli wystawę średniowiecznej nadstawy ołtarzowej, galerię malarstwa Matejki z "Bitwą pod Grunwaldem" na czele, galerię Faras z Sudanu i zespół naczyń z Zestawu Łabędziego. Kolejnym punktem podróży po Warszawie były Łazienki, następnie spacer po starówce z przewodnikiem, Panem Igorem. Wędrówka została zakończona przy Grobie Nieznanego Żołnierza, gdzie uczniowie obejrzeli zmianę warty. Wszyscy wrócili wymęczeni ukropem, ale bardzo zadowoleni. https://youtu.be/p0iN0cDKR9M

  • WYCIECZKA KLASY IV DO LIDZBARKA

    We wtorek, 22 czerwca uczniowie klasy 4 pod opieką wychowawczyni pani Patrycji Prusak - Krzyżaniak pojechali na wycieczkę do Lidzbarka. Uczniowie spędzili czas w Ośrodku Aktywnego Wypoczynku HALO MAZURY. To był bardzo udany wyjazd!

  • WYCIECZKA KLASY IV DO OLSZTYNA

    W piątek, 18 czerwca uczniowie klasy 4 pod opieką wychowawcy, pani Patrycji Prusak - Krzyżaniak i pani Martyny Markowskiej wybrali się na wycieczkę do Olsztyna. Na wyprawę pojechali pociągiem, co było dla większości ogromnym przeżyciem. Uczniowie obejrzeli film w kinie, spędzili aktywny czas w Parku Trampolin oraz zwiedzili Stare Miasto.

  • WYCIECZKA KLAS I-III DO LIDZBARKA

    W piątek, 18 czerwca uczniowie klas I-III pod opieką wychowawczyń: pani Anny Aniszewskiej, pani Natalii Żurek i pani Natalii Gemby pojechali na wycieczkę do Lidzbarka. Uczniowie spędzili czas w Ośrodku Aktywnego Wypoczynku HALO MAZURY. Pogoda dopisała, wrażeń było dużo, więc dzieci wróciły bardzo zadowolone.

  • POMAGAMY ZBIERAJĄC NAKRĘTKI

    POMAGAMY ZBIERAJĄC NAKRĘTKI

    Od kilku lat nasza szkoła angażuje się w szereg akcji charytatywnych. Tradycyjnie zorganizowano akcję "Nakręcamy się na nakrętki". Uczniowie podołali zadaniu i zebrali bardzo dużo nakrętek. Charytatywne przedsięwzięcia uwrażliwiają dzieci na potrzeby innych, uczą empatii, większej wrażliwości na potrzeby i problemy innych. Serdecznie dziękujemy uczniom i rodzicom za pomoc i aktywny udział. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację Wiktora Zalewskiego. 17 czerwca nakrętki odebrał ze szkoły pan Wiesław Kraszewski, sołtys wsi Koty. To nie koniec przedsięwzięcia, bo od nowego roku szkolnego wznowimy akcję.

  • WYRÓŻNIENIE DLA KORNELII W GMINNYM KONKURSIE RECYTATORSKIM

    Kornelia Jaroszewska, uczennica oddziału przedszkolnego wzięła udział w XV konkursie recytatorskim poezji dziecięcej "Recytować każdy może". W tym roku konkurs odbył się w formule online. Organizatorem była  Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Lidzbarku. W dniu 15 czerwca zostały ogłoszone wyniki, Kornelia otrzymała WYRÓŻNIENIE. Serdecznie gratulujemy!

  • ŻYWA LEKCJA RELIGII W KOŚCIELE

    We wtorek 15.06. klasa I wraz z nauczycielem religii, p. Agnieszką Witkowską, udała się do kościoła parafialnego na otwartą żywą lekcję religii na temat: "Mój kościół parafialny". Dzięki uprzejmości Proboszcza, ks. kan. Sylwestra Ćwiklińskiego, zajęcia mogły odbyć się w murach samego kościoła, gdzie omówione zostały poszczególne sprzęty liturgiczne i najważniejsze gesty. Dzieci z łatwością rozpoznały obraz naszego patrona, św. Wawrzyńca i opowiedziały pokrótce jego historię oraz z zainteresowaniem poznawały trudne nazwy elementów wyposażenia kościoła. Niemałym przeżyciem dla uczniów było spotkanie z samym Proboszczem, który sam powiedział kilka słów o patronie i budynku kościoła. 

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im Orła Białego w Kiełpinach
    Kiełpiny 1, 13-230 Lidzbark

    E-mail: spkielpiny@gmail.com
  • 23 698 11 23
    fax. 23 698 11 23

Galeria zdjęć