Nawigacja

  • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

    Dzień Pluszowego Misia co roku obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny. W oddziale przedszkolnym ten dzień był pełen atraKcji. Na początku przedszkolaki obejrzały prezentację pt.: "Wszystko o misiach". Następnie odbyły się zabawy: "Logopedyczne misie" i "Co robią misie?. Dużo radości sprawiło maluchom powtarzanie min logo - misiów. Dzieci poznały też misie z różnych bajek. Na zakończenie grupa wykonała karty pracy.

  • CIEKAWE MIEJSCE W NASZEJ SZKOLE

    Za sprawą Pań z klas I-III w naszej szkole powstał Kącik Kreatywności i Czytelniczego Relaksu, z którego dzieci mogą korzystać na przerwach. Nie od dziś wiadomo, że czytanie rozwija wyobraźnię i poszerza horyzonty, a prace plastyczne pozwalają na nieszablonowe myślenie. Kącik cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

  • WAŻNE DNI W SZKOLE

    WAŻNE DNI W SZKOLE

    We wtorek, 23 listopada świętowaliśmy dwa ważne wydarzenia: Międzynarodowy Dzień Praw dziecka – obchodzony na świecie 20 listopada oraz Dzień Życzliwości i Pozdrowień – obchodzony na świecie 21 listopada. W 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła uniwersalny dokument, gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie ich prawa. Chronią one dzieci, ale i wspierają je w prawidłowym rozwoju. Znajomość praw pozwala najmłodszym uchronić się przed różnymi niebezpieczeństwami. Z drugiej strony daje im możliwość aktywnego uczestniczenia w procesach podejmowania decyzji, które ich dotyczą. Dzień Życzliwości i Pozdrowień to dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji.

  • LEKTURA "DZIADY cz. II" W KLASIE VII

    LEKTURA "DZIADY cz. II" W KLASIE VII

    Dnia 22 listopada klasa siódma uczestniczyła w czytaniu dramatu „Dziady cz. II” Adama Mickiewicza. Uczniowie przebrani za duchy wcielili się w poszczególne role. Tajemnicza atmosfera sprawiła, że obiór „Dziadów” był wspaniałym przeżyciem dla wszystkich uczestników. 

  • DZIEŃ KREDKI W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

    DZIEŃ KREDKI W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

    W poniedziałek, 22 października obchodzimy Dzień kredki. Z tej okazji wychowawczyni oddziału przedszkolnego, pani Aldona Jarmużewska przygotowała dla dzieci mnóstwo zabaw. Na początku zajęć przedszkolaki odpowiadały na zagadki - oczywiście poradziły sobie świetnie. Następnie obejrzały plansze z rodzajami kredek oraz układały puzzle. Dużo radości sprawił maluchom taniec z chustą animacyjną. Na zakończenie dzieci wykonały prace plastyczne pt.: „Jesienne kredkowe drzewa”.

  • VIII FESTYN ANDRZEJKOWY

    Andrzejki są specjalną okazją do zorganizowania ostatnich zabaw przed rozpoczynającym się adwentem. Zgodnie z tradycją, w sobotę 20 listopada w naszej szkole odbył się już VIII FESTYN ANDRZEJKOWY. Na początku pani dyrektor Gabriela Marcinkowska przywitała zebranych oraz życzyła udanej zabawy. Następnie na scenie pojawiły się dzieci z oddziału przedszkolnego i zaprezentowały przedstawienie przygotowane pod kierunkiem pani Aldony Jarmużewskiej. Andrzejki były okazją do wręczenia nagród w ogólnopolskim konkursie plastycznym "Portret neuronu" zorganizowanym przez Fundację Marcelego Nenckiego z Warszawy. Alan Dudek z kl. I zdobył wyróżnienie i otrzymał voucher do Empiku, pozostali uczestnicy: Filip Sadowski, Maksymilian Depczyński i Agata Sadowska otrzymali dyplomy za udział oraz upominki. Po części oficjalnej rozpoczęto pląsy. Kultywując tradycje związane z andrzejkami przygotowano wróżby. Choć wszyscy traktowali je z lekkim przymrużeniem oka, komnata wróżb, jak co roku, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Za sprawą czarojdziejek Natalii Ż., Klaudii R. i Natalii G. dzieci bawiły się świetnie. Czarodziejki przygotowały zabawy, konkursy i porywały do tańca. Nie zabrakło też chętnych do losowania ze „Skrzyni skarbów", która była bogata pod względem zawartości przedmiotów. Do losowania zachęcała cyganka Zuzanna. Swoje stoisko przygotowała również szkolna schola. Za sprzedaż gipsowych dekoracji dziewczęta zebrały 103 zł. Całość spotkania umiliła bogato zaopatrzona kawiarenka przygotowana przez rodziców. Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego miłego spotkania, składamy serdeczne podziękowania.

  • SPOTKANIE Z PANEM MARCINEM OSTROWSKIM - REDAKTOREM PORTALU MOJE DZIAŁDOWO

    SPOTKANIE Z PANEM MARCINEM OSTROWSKIM - REDAKTOREM PORTALU MOJE DZIAŁDOWO

    W piątek, 19 listopada pani Zuzanna Cybulska zaprosiła do naszej szkoły pana Marcina Ostrowksiego - Portalu Moje Działdowo. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji zadań z doradztwa zaowodowego. N początku pan Marcin opowiedział uczniom klasy VII i VIII o pracy w gazecie. Następnie uczniowie zapoznali się z obsługą sprzętu oraz mieli możliwość nagrywania wystąpień kolegów, nauczycieli oraz pani dyrektor. Spotkanie było bardzo ciekawe. Możliwe, że króryś z uczniów złapie bakcyla dziennikarstwa.

  • "MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK"

    Do naszej szkoły dotarły materiały w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. W piątek, 19 listopada zostały wręczone uczniom klasy I Wyprawki Czytelnicze w skład, których wchodzą: książka „Pierwsze abecadło”, broszura pt.: „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” oraz Kreatywny alfabet, czyli plakat z literami do wycinania, który ma wspomóc naukę alfabetu i czytania. Kampania „Mała książka – wielki człowiek” w całości finansowana jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego,. Przy okazji wręczenia wyprawek uczniowie klasy I zostali pasowani na czytelnika. Na pamiątkę uroczystości  otrzymali dyplomy oraz zakładki do książki. Po pasowaniu bibliotekarz, pan Marek Morzy zaprosił pierwszaków do biblioteki.

  • SZKOLNE PRZYGODY GANGU SWOJAKÓW

    W październiku wychowawczyni klasy I, pani Klaudia Rochoń zgłosiła swoją klasę do programu „Szkolne Przygody Gangu Swojaków”. Program ma na celu pokazać dzieciom piękno polskiej przyrody oraz odkryć przed nimi sekrety otaczającego ich środowiska. W ramach programu uczniowie wspólnie z wychowawczynią wykonali pracę zbiorową w formie mapy małej ojczyzny, na której zaprezentowali zagrożone gatunki. Praca została przesłana do biura programu. Dodatkowo klasa I otrzymała materiały w postaci maskotek oraz książek. Pani Klaudia zorganizowała klasowy  konkurs plastyczny na jesienną dekorację, który został rozstrzygnięty 17 listopada. Oto wyniki: I miejsce Olek Szczepański, II miejsce Filip Jakubowski, III miejsce Alan Dudek. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe oraz maskotki, a pozostali uczestnicy maskotki.

  • PRZYGODA Z PANEM KLEKSEM W KLASIE IV

    PRZYGODA Z PANEM KLEKSEM W KLASIE IV
    17.11.2021

    W listopadzie uczniowie kl. 4 omawiali na lekcjach języka polskiego lekturę pt. „Akademia Pana Kleksa”. Podczas cyklu lekcji mogli wziąć udział w nietypowych zajęciach. Jeden z tematów związany był z postacią pana Kleksa – uczniowie czytali fragmenty książki dotyczące bohatera. W domu każdy uczeń miał zadanie przebrać się za pana Kleksa. Uczniowie wykonali zadania z wielkim zaangażowaniem. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.

  • ŚWIĘTO SZKOŁY

    15.11.2021

    15 listopada 2021 r. obchodziliśmy Trzecią Rocznicę Nadania Szkole Imienia Orła Białego. Uroczystość rozpoczęła się udziałem uczniów, nauczycieli oraz zaproszonych Gości w uroczystym apelu. Występ został przygotowany przez uczniów klasy ósmej pod kierunkiem pani Zuzanny Cybulskiej, oprawą muzyczną zajęły się panie: Agnieszka Witkowska i Magdalena Gurzyńska wraz z scholą. dekorację przygotowała pani: Natalia Żurek Po występie pani dyrektor Gabriela Marcinkowska wygłosiła okolicznościowe przemówienie. Następnie głos zabrała pani Anna Błaszkowska dyrektor Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Brzoziu Lubawskim. W podziękowaniu za zaproszenie na uroczystość oraz przybycie zostały wręczone upominki oraz kwiaty. Na zakończenie rozstrzygnięto szkolny konkurs:plastyczny na najładniejszy strój orła zorganizowany przez panią Natalię Żurek. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco: I miejsce Jan Jakubowski kl. III, II miejsce Adam Karczewski kl. III, III miejsce Kornelia Jaroszewska kl. I. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe, a pozostali uczestnicy nagrody pocieszenia. Pani dyrektor podziękowała za udział w uroczystości oraz zaprosiła na poczęstunek. Dzieci otrzymały deserki przygotowane przez przewodniczącą Rady Rodziców, panią Katarzynę Karczewską. Były pyszne! Dziękujemy! Następnie uczniowie rozeszli się do klas, gdzie z wychowawcami wykonali gry planszowe wg. własnych projektów To była piękna uroczystość. Jesteśmy dumni, że nasza Szkoła nosi imię Orła Białego.

  • NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

    W środę, 10 listopada odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Odświętne stroje uczniów zdobiły znaczki z nazwą szkoły. Program artystyczny przygotowany został przez uczniów klasy IV, V i VII pod kierunkiem pana Marka Morzego. Montaż słowno - muzyczny obejmował treści historyczne, pieśni i wiersze. Uczniowie z zainteresowaniem i w skupieniu wysłuchali tej szczególnej lekcji historii. O godz. 11.11 społeczność szkolna włączając się w akcję „Szkoła do Hymnu” wspólnie zaśpiewała 4-zwrotkowy hymn narodowy. Na zakończenie uroczystości został rozstrzygnięty konkurs na najładniejszą kartkę dla bohatera Powstania Warszawskiego, które uczniowie wykonali w ramach kampanii BohaterON. Wyniki konkursu przedstawiją się następująco: I miejsce Zuzanna Szczepańska kl. V, II miejsce Agata Sadowska kl. V. III miejsce Adam Karczewski kl. III.

  • PRACA Z LEKTURĄ "CHŁOPCY Z PLACU BRONI" W KLASIE V

    PRACA Z LEKTURĄ "CHŁOPCY Z PLACU BRONI" W KLASIE V

    W poniedziałek, 8 listopada na lekcji j.polskiego uczniowie klasy 5 pracowali w grupach. Na zakończenie omawiania lektury "Chłopcy z Placu Broni" wykonali makiety Placu Broni. Uczniowie wykazali się wyobraźnią i pomysłowością.

  • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

    MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

    5 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji w oddziale przedszkolnym, wychowawczyni, pani Aldona Jarmużewska przygotowała dla dzieci mnóstwo atrakcji. Na początku przedszkolaki kolorowały wybrane przez siebie kolorowanki. Następnie odbył się pokaz mody bajkowej. Maluchy z dumą prezentowały swoje piękne stroje. Kolejną atrakcją była muzyczna zabawa „Czy rozpoznajesz piosenkę z bajek?” oraz bajkowe zagadki. Okazało się, że przedszkolaki świetnie znają swoje ulubione bajki i w nagrodę wszyscy otrzymali dyplomy. Na zakończenie odbyły się zabawy ruchowe.

  • BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

    Listopadowe wieczory zazwyczaj są ponure i nieprzyjemne. Ale nie wszystkie i na pewno nie ten, 4 listopada! W naszej Szkole i kościele bowiem odbył się Bal Wszystkich Świętych. Ach, cóż to była za impreza! Zaczęliśmy w kościele, gdzie ksiądz proboszcz, kan. Sylwester Ćwikliński, przedstawił ideę kultu Świętych. Następne atrakcje czekały nas w budynku Szkoły: rozpoczęliśmy prezentacją Świętych i rozstrzygnięciem konkursu na najlepsze przebranie. Zwycięzcami okazali się: Justyna Mroczkowska (I miejsce), Julia Szczepańska (II miejsce) oraz Adam Karczewski (III miejsce), chociaż wszystkie kreacje były niesamowite i wszystkie zostały nagrodzone. W trakcie imprezy można było skorzystać ze sklepiku prowadzonego przez członkinie scholi wraz z panią Magdaleną Gurzyńską, które zostały wsparte spontanicznie przez nasze niezastąpione panie Ewę Jaroszewską i Jolantę Grochowalską. Zysk ze sprzedaży to ponad 259 zł i pieniądze te wesprą działania scholi Olores Dei oraz Samorządu Uczniowskiego. Bardzo dziękujemy za hojność! Zabawa przy muzyce urozmaicana była Święt(n)ym karaoke, w którym prym wiodły przeboje Małego TGD, a także nauką tańca belgijskiego, którego to uczyły gospodynie wieczoru, członkinie scholi Olores Dei. Panie Zuzanna Cybulska i Agnieszka Witkowska, które koordynowały część szkolną Balu mają za co pochwalić scholę i Samorząd. Wszyscy wyszli bardzo zadowoleni i naładowani pozytywną energią. Święci są super! 

  • DZIEŃ PROFILAKTYCZNY

    W czwartek, 4 listopada odbył się w naszej szkole Dzień profilaktyczny. Naczelne hasło tegorocznego dnia profilaktycznego brzmiało: „DBAMY O WASZE ZDROWIE”. Na początku został rozstrzygnięty konkurs plastyczny "Martwa natura" zorganizowany przez nauczycielkę plastyki, panią Natalię Gembę. Wyniki konkursu: kategoria klas 0-III: I miejsce Alan Dudek, II miejsce Julia Partacz, III miejsce Filip Sadowski; kategoria klas IV-VIII I miejsce Agata Sadowska, II miejsce Kacper Jaroszewski. Po czym społeczność szkolna obejrzała przedstawienie w wykonaniu uczniów klasy I i V przygotowane pod kierunkiem pani Klaudii Rochoń oraz pani Patrycji Prusak - Krzyżaniak. Po występach, pani Patrycja poprowadziła fitness przy muzyce. Następnie pani Klaudia przedstawiła program dnia profilaktycznego i zostały rozdane materiały. Uczniowie rozeszli się do klas, aby wykonać plakaty promujące zdrowy styl życia. Jury w składzie pani Anna Malinowska, pani Beata Loźniewska i pan Marek Morzy wyłonili zwycięzcę na najładniejszy plakat. W konkursie zwyciężyła klasa II, która zdobyła nagrodę w postaci głośnika. Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody pocieszenia - „owocowe breloczki”. Kolejnym punktem dnia było robienie kanapek. W poszczególnych salach, rodzice przygotowali produkty dla grup. Kanapki wyglądały pięknie i były pyszne. W związku z promocją zdrowego stylu życia, na korytarzu szkolnym pojawiła się gazetka o szkodliwości picia coca-coli przygotowana przez panią dyrektor. Zachęcamy do zapoznania się. Fundusze na zorganizowanie dnia profilaktycznego otrzymało Stowarzyszenie Opoka, w ramach realizacji zadania publicznego Gminy Lidzbark pt.: „Zorganizowanie dnia profilaktyki w szkołach podstawowych”.

  • ZAKOŃCZENIE AKCJI "KASZTANOBRANIE"

    ZAKOŃCZENIE AKCJI "KASZTANOBRANIE"

    Z inicjatywny pani Ewy Jaroszewskiej, mamy Kornelii i Kacpra, w naszej szkole została zorganizowana akcja KASZTANOBRANIE. W październiku akcja została zakończona, a we wtorek, 2 listopada kasztany zostały odebrane. Środki finansowe za zebrane kasztany zasilą konto Rady Rodziców. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy brali aktywny udział w akcji oraz za pomoc przy załadunku.

  • UDZIAŁ W AKCJI "SZKOŁA PAMIĘTA"

    W październiku nasza Szkoła kolejny raz włączyła się do akcji „Szkoła pamięta” zainicjowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. W ramach w/w działania zaplanowaliśmy: uporządkowanie lokalnych miejsc pamięci, zapalenie zniczy w miejscach związanych z ważnymi wydarzeniami historii lokalnej, posprzątanie bezimiennych i opuszczonych grobów oraz ich udekorowanie, a także odwiedzenie grobów zmarłych nauczycieli z naszej placówki. Realizując zadania Samorząd uczniowski wykonał dokumentację fotograficzną, z której przygotował wystawę poświęconą lokalnemu bohaterowi i postaciom ważnym dla historii. We wtorek, 26 października uczniowie klasy VII i VIII wraz z opiekunami uporządkowali teren przy pomniku poświęconym ku czci strażaków i zapalili znicze oraz uporządkowali teren przy krzyżu. Na zajęciach lekcyjnych uczniowie oddziału przedszkolnego i klas I-III wykonali prace plastyczne nawiązujące do polskiej tradycji świąt zadusznych. Z wykonanych prac zostały przygotowane gazetki ścienne. W środę, 27 października dzieci z klas młodszych z wychowawcami odwiedziły groby zmarłych nauczycieli z naszej placówki i zapaliły znicze. W czwartek, 28 października uczniowie klasy IV wraz z wychowawcą posprzątali teren przy Dębie Pamięci, złożyli kwiaty i zapalili znicze. Natomiast uczniowie klasy V z wychowawcą uporządkowali na cmentarzu parafialnym zaniedbane groby i zapalili znicze. Wszystkie zaplanowane działania zostały zrealizowane.

  • PLASTYKA W KLASIE VII - FOTOGRAFIA INSPIROWANA OBRAZAMI

    PLASTYKA W KLASIE VII - FOTOGRAFIA INSPIROWANA OBRAZAMI
    26.10.2021

    Na zjęciach plastyki w klasie VII zostały zorganizowane ciekawe zajęcia z fotografii. Nauczyciel przedmiotu, pani Natalia Gemba przeprowadziła pogadankę na temat historii fotografowania, zaprezentowała uczniom aparat kompaktowy i analogowy. Uczniowie przynieśli do szkoły rekwizyty i wykonywali zdjęcia, inspirując się obrazami znanych artystów.

  • DZIEŃ KUNDELKA W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

    DZIEŃ KUNDELKA W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

    25 października nasz oddział przedszkolny obchodził Dzień Kundelka. Przedszkolaki zgłębiły wiadomości na temat wyglądu psa, jego pielęgnacji oraz żywienia. Dowiedziały się, czym różnią się psy rasowe od kundelków, jak się bawić z pieskiem oraz jakie prawa maja psy. Dzieci chętnie uczestniczyły w zabawach dydaktycznych „Zabawy Wesołka” oraz „Kto pierwszy przy misce”. Na zakończenie wykonywały karty pracy. Nasze przedszkolaki już wiedzą, że każdy pies - kundelek czy rasowy - zasługuje na uwagę i miłość.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im Orła Białego w Kiełpinach
    Kiełpiny 1, 13-230 Lidzbark

    E-mail: spkielpiny@gmail.com
  • 23 698 11 23
    fax. 23 698 11 23

Galeria zdjęć