Podczas omawiania utworu Henryka Sienkiewicza pt. „Quo vadis” uczniowie klasy 8 wykonali plakaty zachęcające do przeczytania tej lektury. Taka forma pracy jest dobrą metodą na utrwalenie najważniejszych wątków. Z wykonanych prac została przygotowana gazetka, którą można oglądać na korytarzu szkolnym.
W 2023 roku przypada 550 rocznica urodzin Mikołaja Kopernika oraz 480 rocznica jego śmierci. W związku z tym Senat ustanowił 2023 Rokiem Mikołaja Kopernika. W dniach 15 – 16 lutego pani Gabriela Marcinkowska, dyrektor szkoły oraz nauczyciel geografii przygotowała dla uczniów klas IV-VIII lekcje pokazowe. W zajęciach uczestniczyli również chętni nauczyciele. Uczestnicy zajęć poznali sylwetkę Mikołaja Kopernika, jego pracę oraz teorię, którą odkrył. Uczniowie wykazywali się wiedzą oraz pracowali w grupach. Te nietypowe zajęcia były też okazją do integracji poszczególnych klas. To były bardzo ciekawe lekcje, które bardzo spodobały się naszym uczniom.
Tłusty czwartek w kalendarzu to ostatni czwartek przed wielkim postem, znany także jako zapusty. W naszej szkole także nie zapomnieliśmy o tradycji Tłustego czwartku. Na przerwie uczniowie i pracownicy szkoły częstowali się pysznymi pączkami zakupionymi przez Stowarzyszenie Opoka. Społeczność szkolna serdecznie dziękuje za pyszne pączki!
Po śniegu nie ma już śladu, ale uczniowie klasy II i III zdążyli skorzystać z pięknej, zimowej aury. Dzieci przyniosły z domów akcesoria do zimowych zabaw i udały się na boisko szkolne. Zabawa była bardzo udana. Uczniowie z ogromną radością rzucały się śnieżkami i zjeżdżały z górek. Była to doskonała okazja, aby zażyć ruchu na świeżym powietrzu.
Dzisiaj w naszej szkole obchodzimy międzynarodowe święto zakochanych - WALENTYNKI. Od samego rana przedstawiciele Samorządu uczniowskiego rozdawali walentynki, które uczniowie mogli wrzucać do specjalnie przygotowanej skrzynki. Otrzymane kartki sprawiły uczniom dużo radości.
W ramach lekcji języka polskiego, uczniowie z klasy VI zaprojektowali makiety ogrodu. Inspiracją była powieść Frances Hodgson Burnett "Tajemniczy ogród". Pracując w grupach uczniowie wykazali się kreatywnością. Gratulujemy pomysłów.
W sobotę, 11 lutego odbył się w naszej szkole bal karnawałowy. Korytarze szkolne zmieniły się tego dnia w sale balowe, które rozbrzmiewały dźwiękami muzyki przy dyskotekowych światłach. Tematem tegorocznego balu był MÓJ WYMARZONY ZAWÓD. Zabawę rozpoczęto występem klasy 1. Pierwszaki pięknie zaprezentowały wierszyki o zawodach. Dzieci przebrane były za lekarzy, kominiarzy, policjantów, pielęgniarki, nauczycieli, nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Podczas pląsów było bardzo kolorowo i wesoło. Wśród atrakcji znalazły się liczne konkursy oraz słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację balu i zapraszamy na kolejną edycję za rok.
Uczniowie klasy VI rywalizowali w zorganizowanym po raz pierwszy Klasowym Turnieju Badmintona. Turniej odbywał się w sali gimnastycznej 8 lutego, z podziałem na dziewczęta i chłopców. Zawody zorganizował nauczyciel wychowania fizycznego – pan Adrian Różański. Wyniki dziewcząt: I miejsce przypadło Zuzannie Szczepańskiej, II miejsce Magdalenie Karczewskiej i III miejsce Weronice Sadowskiej. Wyniki chłopców: I miejsce zajął Kajetan Rakowski, II miejsce Filip Cegielski i III miejsce Janek Mroczkowski. GRATULUJEMY!
Na przełomie września i listopada 2022 r. klasa II i. III brały udział w konkursie plastycznym „Kierunek – Bezpieczeństwo” Kampanii Kolejowe ABC II. Organizatorem konkursu był Urząd Transportu Kolejowego. Zadaniem uczniów było wykonanie makiety bezpiecznego przejazdu. Wyniki konkursu zostały ogłoszone w styczniu 2023 r. Za udział nasi uczniowie otrzymali dyplom i odblaskowe opaski na rękę.
7 lutego obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. W tym dniu w naszej szkole uczniowie klas V-VIII podczas lekcji informatyki wzięli udział w kursach dostępnych na platformie OSE IT Szkoła. Dzieci powtórzyły zasady bezpiecznego zachowania w sieci i z uwagą rozwiązali przygotowane zadania dotyczące cyberbezpieczeństwa.zaswiadczenie_DBI_2023.pdf
W poniedziałek 6 lutego klasa V wraz z wychowawcą — panią Martyną Markowską i rodzicami wybrali się na wyjazd integracyjny do Ostródy. Uczniowie na początku rywalizowali ze sobą podczas gry w kręgle, co dla większości było nowym doświadczeniem. Dzieci jednak świetnie sobie poradziły dzięki wskazówkom przekazanym przez instruktora. Następnie po posiłku uczniowie spędzili miło i aktywnie czas na wspólnej zabawie w parku trampolin. Wyjazd został sfinansowany z funduszy zebranych podczas grudniowej kawiarenki.
Na zaproszenie pani Joanny Urbańskiej - dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 w Lidzbarku braliśmy udział w uroczystości zorganizowanej w MGOK w Lidzbarku pt. "Rozśpiewany Dzień Babci i Dziadka". Naszą szkołę reprezentowały: Marysia Reda i Wiktoria Margaszewska z klasy III oraz Ewelina Jagodziewska z klasy VIII. Na scenie widowiskowej dziewczęta zaśpiewały piosenkę Krzysztofa Krawczyka "Parostatek". Serdecznie dziękujemy rodzicom za poświęcony czas i zawiezienie dzieci na występ.
Z okazji Dnia Babci i Dziadka uczniowie klas IV-VI przygotowali dla członków Senior Plus Lidzbark laurki z życzeniami. W piątek, 20 stycznia pani Zuzanna Cybulska - opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu dostarczyła laurki do Domu Seniora. Wszystkim seniorom życzymy zdrowia i samych radosnych chwil.
Z okazji Dnia Babci i Dziadka przybyli do naszej szkoły szczególni goście. W piątek, 20 stycznia uczniowie klas 0-III wraz z wychowawcami przygotowali dla babć i dziadków uroczystość. Na początku dyrektor szkoły - pani Gabriela Marcinkowska przywitała miłych gości, a następnie dzieci zaprezentowały program artystyczny. Każda z klas przygotowała część artystyczną. Dziadkowie mogli zobaczyć jak pięknie występują ich wnuczęta. Dzieci śpiewały piosenki i recytowały wierszyki. W oczach niektórych, można było dostrzec łzy wzruszenia. Występy nagrodzono gromkimi brawami. Jako wyraz wdzięczności babcie i dziadkowie otrzymali upominki własnoręcznie wykonane przez swoje wnuki. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców. Spotkanie przebiegło w serdecznej atmosferze. Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie i jeszcze raz życzymy dużo zdrowia i radości!
Od poniedziałku rozpoczynamy długo wyczekiwane ferie zimowe. W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, aby uniknąć zagrożenia dla ich zdrowia i życia Kuratorium Oświaty w Olsztynie zorganizowało dla klas V-VIII spotkanie online pn. „Wpływamy na bezpieczeństwo”. Celem spotkania było zwiększenie poziomu bezpieczeństwa spędzania wolnego czasu przez młodzież, a także uświadomienie młodzieży zagrożeń, z jakimi mogą mieć do czynienia w czasie zimowego wypoczynku i przygotowanie do odpowiedniej reakcji.
W styczniu w ramach projektu Laboratoria Przyszłości klasa VI podczas zajęć z programowania zrobiła upominki z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Uczniowie włożyli dużo serca w przygotowanie projektów i z satysfakcją obserwowali jak prezentują się ich wydruki. Życzymy wszystkim Babciom i Dziadkom dużo zdrowia i mamy nadzieję, że upominki wręczone przez wnuków sprawią Wam dużo radości.
Wreszcie przyszła do nas zima i świat pokrył „biały puch”. W takich realiach uczniowie klas 4-5 ćwiczyli na śniegu w ramach zajęć wychowania fizycznego. Toczenie śniegowych kul, z których powstały bałwany i rzuty śnieżkami dostarczyły wszystkim dużo radości.
W środę, 18 stycznia uczniowie klas I-III z wychowawcami wybrali się na spektakl teatralny do Działdowa. Uczniowie obejrzeli przedstawienie Kieleckiego Teatru Lektur pt. „Szalone bajeczki z Dziadunia teczki” Oprawa sceniczna oraz zabawne dialogi prowadzone przez aktorów, sprawiały, że widzowie reagowali salwami śmiechu. Największym przeżyciem dla dzieci było zaproszenie na scenę i wspólna inscenizacja wierszy. Uczniowie w przystępny sposób zapoznali się z klasyką polskich wierszy. Bilety na spektakl sfinansowała szkoła.
Zajęcia języka polskiego nie muszą być nudne, a nauka przez zabawę zawsze się sprawdza Uczniowie klasy V po omówieniu lektury „Opowieści z Narnii. Lew, Czarownica i stara szafa” zmierzyli się z projektem. Zadanie uczniów polegało na zaprojektowaniu i wykonaniu wspólnie szafy – przejścia do Narnii. Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością.
Nasi uczniowie brali udział w kolejnym etapie konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski. Z naszej szkoły zakwalifikowały się: z klasy VI Weronika Sadowska, z klasy VIII: Sandra Sadowska i Ewelina Jagodziewska. Etap „parkowy” odbył się w czwartek, 12 stycznia 2023 r. w Welskim Parku Krajobrazowym w Jeleniu. Uczniów do konkursu przygotowywała pani dyrektor - Gabriela Marcinkowska.