WYCIECZKA 2016 - TRÓJMIASTO

Stowarzyszenie Społeczno-Oświatwe Opoka w Kiełpinach, jak co roku pozyskało dofinansowanie na wypoczynek letni dla dzieci. Dzięki wsparciu Fundacji PKO BP w dniu 30 czerwca 2016 r. został zorganizowany wyjazd do Gdyni, Gdańska i Sopotu. Z wyjazdu skorzystało 30 dzieci. W czwartek, wcześnie rano wycieczkowicze zebrali się przy Szkole Podstawowej w Kiełpinach. Realizacja programu wycieczki rozpoczęła się od pobytu przy nowoczesnym stadionie piłkarskim Energa Gdańsk. Wielki stadion zbudowany na Euro 2012 oraz piękny jego kształt, w kolorze bursztynu wywołał wśród dzieci ogromne wrażenie. Nie mniej emocji wywołał wśród dzieci pobyt w Muzeum Marynarki Wojennej, które jest jedną z atrakcji Gdyni, mieszczącą się na Bulwarze Nadmorskim. Dzieci obejrzały eksponaty związane z polskimi działaniami zbrojnymi na morzu, uzbrojenie i sprzęt bojowy, sięgający od XVII w. do czasów obecnych. Szczególną uwagę zwrócił zbiór broni z czasów II wojny światowej oraz okresu powojennego, m.in. samoloty i śmigłowce należące do lotnictwa Marynarki Wojennej. Tuż niedaleko można było zobaczyć statki, które imponowały swoją wielkością i zdobieniami. Widoki były piękne. Następnie dzieci spędziły czas na statku Dar Pomorza - trzymasztowym żaglowcu, który niegdyś pełnił funkcję statku szkoleniowego Państwowej Szkoły Morskiej w Gdyni. Na jego pokładzie dzieci zobaczyły miejsce spania i spożywania posiłków przez praktykantów, oficerów i oficerów starszych, magazyn żagli czy maszynownię. Pobyt na statku wywołał wśród dzieci ogrom pozytywnych emocji. Potem w Akwarium Gdyńskim dzieci odkrywały tajemnice podwodnego świata wraz z ponad tysiącem okazów morskich i wodno–lądowych pochodzących z wód bliskich i dalekich. Kolejna oczekiwaną atrakcją był spacer po Molo w Sopocie, które jest jedną z wizytówek polskiego wybrzeża. Przy pięknej, słonecznej pogodzie, podziwiając widoki dzieci zrobiły wiele pamiątkowych zdjęć. Aby posilić się i odpocząć zaplanowano pobyt w McDonald's. Ostatnim etapem wycieczki było zwiedzanie Starówki w Gdańsku. Nie mogło oczywiście zabraknąć czasu na zakup pamiątek. Uczestnicy wycieczki pomimo zmęczenia podróżą, wrócili bardzo zadowoleni. Zarząd Stowarzyszenia Opoka serdecznie dziękuje Fundacji PKO BP za okazane wsparcie.