WYCIECZKA wrzesień 2019 - TORUŃ

Stowarzyszenie Opoka, które jest organem prowadzącym naszą szkołę, kolejny raz pozyskało dofinansowanie na wyjazd dla uczniów. 17 września dzieci klas I-VIII wczesnym rankiem wyruszyły na wycieczkę do Torunia. Wyjazd został zorganizowany w ramach projektu "Toruńskie Klimaty", który realizowany jest w partnerstwie z Fundacją PZU. W pierwszej kolejności uczniowie wraz z przewodnikiem zwiedzili Toruń oraz wzięli udział w interaktywnym pokazie w Bunkrze Wisła. Atrakcja pozwoliła doświadczyć Im emocji, które mogły towarzyszyć ludziom w bombardowanym mieście. Następnie odbył się rejs statkiem "Wanda". Było trochę zimno, ale nasi dzielni uczniowie dali radę! Kolejny punkt wycieczki to pobyt w Żywym Muzeum Piernika. Tam dzieci wysłuchały pogadanki oraz własnoręcznie wykonały pierniczki. Po licznych atrakcjach uczniowie zjedli posiłek, a następnie udali się do Ogrodu Zoobotanicznego. Serdecznie dziękujemy Stowarzyszeniu Opoka oraz Fundacji PZU za umożliwienie wyjazdu na wycieczkę.