WYCIECZKA 2021 - GDAŃSK

Stowarzyszenie Społeczno - Oświatowe Opoka pozyskało dofinansowanie na wakacyjny wyjazd dla uczniów naszej szkoły. Dzięki Partnerowi - Fundacji PZU dzieci pojechały na wycieczkę do Gdańska. W środę, 25 sierpnia, wczesnym rankiem wyruszyły na letnią przygodę. Uczniowie zobaczyli Pomnik Poległych Stoczniowców, historyczną Bramę nr 2, miejsca, gdzie rozpoczął się demontaż systemu komunistycznego. Dzieci zwiedziły Muzeum Bursztynu, które prezentuje historię jego powstania oraz obróbkę na przestrzeni dziejów. W dalszej kolejności zwiedzana była bazylika św. Brygidy, gdzie dzieci zobaczyły m.in. budowany bursztynowy ołtarz. Następnie "wycieczkowicze" przeszli na plac obrońców Poczty Polskiej. Znajduje się tam budynek pocztowy oraz współczesny monument w formie przestrzennej rzeźby wykonanej z blachy stalowej, upamiętniający bohaterską obronę Poczty Polskiej w Gdańsku 1 września 1939 roku Kolejnym punktem wycieczki był spacer po Głównym Mieście. Uczniowie weszli na Długi Targ na którym zobaczyli zabytki: Studnię Neptuna, Dwór Artusa, Złotą Kamieniczkę i kamienice królewskie oraz Bramę Zieloną. Po zwiedzaniu przyszedł czas na konsumpcję i odpoczynek. Ostatnim etapem podróży był pobyt w Hevelianum. Uczniowie mieli przyjemność odkrywania zjawisk i zasad matematyki, fizyki, chemii, biologii, astronomii, geografii i historii. To był bardzo udany wyjazd. Serdecznie dziękujemy Fundacji PZU oraz Stowarzyszeniu Opoka za to, że uczniowie spędzili końcówkę wakacji w tak fascynujący sposób.