WYCIECZKA 2012 - WARSZAWA

WARSZAWA  JEST  SUPER!

Uczniowie SP Kiełpiny rozpoczęli wakacje bezpłatnym  wyjazdem  na 2-dniową  wycieczkę  do Warszawy. Stowarzyszenie Sołeczno -  Oświatowe OPOKA w Kiełpinach wzięło udział w konkursie dotacyjnym  zorganizowanym  przez Fundację  PZU. Napisany projekt „Warszawa jest super” pozwolił na pozyskanie dofinansowania wyjazdu w kwocie 8000 zł.  Otrzymane środki finansowe zostały przeznaczone na zapewnienie atrakcji uczniom, wyżywienie oraz nocleg. Wycieczka odbyła się w dn. 2-3.07.2012 r. W pierwszym dniu wycieczki uczniowie zwiedzili Łazienki Królewskie, Stare Miasto oraz Złote Tarasy. Niesamowitym przeżyciem dla dzieci był  pobyt w Centrum Nauki KOPERNIK, gdzie poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń  i eksperymentów mogli poznać prawa przyrody, fizyki, chemii oraz matematyki .  Zobaczyli  też wiele zabytków  naszej stolicy m.in.: Zamek Królewski, pomnik Syrenki i Małego Powstańca.  Następnego dnia uczniowie obejrzeli film 3D w kinie IMAX i zwiedzili Muzeum Narodowe, gdzie podziwiali i poznali naszą historię oraz wzięli udział w lekcji tematycznej.  Dużo wrażeń i emocji wywołało u dzieci zwiedzanie Stadionu  Narodowego.  Mieli oni możliwość wejścia m.in.: na trybuny oraz do szatni naszych piłkarzy.  Wycieczka do Warszawy była dla wszystkich  ogromnym  przeżyciem.

Beata Loźniewska