WIOSENNA PRZERWA ŚWIĄTECZNA 28.03-02.04.2024 r.

SPOTKANIA

Z RODZICAMI

4.04.2024 r. (czwartek)

0 - godz. 14.00

I - godz. 13.00

II - godz. 12.15

III - godz. 14.15

IV - godz. 12.30

V - godz. 13.15

VI - godz. 13.30

VII - godz. 13.30

* * *

KAWIARENKA ODBĘDZIE SIĘ 26 KWIETNIA (PIĄTEK). ZAPRASZAJĄ RODZICE UCZNIÓW KLASY IV

DODATKOWE DNI WOLNE OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH W ROKU SZKOLNYM 2023/2024

2.05.2024 r.

31.05.2024 r.

Cyberprzemoc_poradnik.pdf

HALA SPORTOWA

Czwartek 28.03.2024

STREFA VIDEO

WITAMY NA NASZEJ STRONIE!

DRODZY CZYTELNICY!

Na naszej stronie możecie zapoznać się z bieżącymi informacjami dotyczącymi naszej szkoły.

Mamy nadzieję, że strona przypadnie Wam do gustu i okaże się przydatna!

ZAPRASZAMY DO CZĘSTYCH ODWIEDZIN!

HYMN SZKOŁY

słowa: Hymn_Szkoly_.pdf

muzyka: Hymn_Szkoly.mp3

WESPRZYJ NASZĄ SZKOŁĘ  PRZEKAŻ SWÓJ 1,5% PODATKU

CEL: Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Kiełpinach 6357

Z DOTYCHCZAS OTRZYMANYCH ŚRODKÓW ZAKUPILIŚMY: pakiet OFFICE, Notebook Lenovo, projektor Epson z uchwytem na łączną kwotę 5713,10 zł.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA WPŁATY I PROSIMY O DALSZE WSPARCIE!

ŻYCZENIA WIELKANOCNE

Niech Zmartwychwstały Chrystus
oświeca drogi codziennego życia,
obdarza błogosławieństwem
i pomaga życie czynić szczęśliwym.
Wesołych i ciepłych Świąt Wielkanocnych

życzą:

dyrektor, pracownicy i uczniowie Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Kiełpinach oraz zarząd Stowarzyszenia OPOKA

WYDARZENIA

• Przed zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi na języku angielskim uczniowie brali udział w zabawach wielkanocnych, quizach, wypełniali karty pracy oraz przyswoili sobie słówka tematyczne. Podczas zajęć lekcyjnych nauka przez zabawę jest zawsze najbardziej efektywna.

• WYJAZD KLAS I-III DO KINA DO DZIAŁDOWA
    27.03.2024

Tuż przed przerwą świąteczną uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami wybrali się do kina do Działdowa na film pt. Kung Fu Panda 4. Film opowiada o niezwykłych przygodach pandy Po. Celem wycieczki do kina jest nie tylko nabywanie umiejętności uczestniczenia w seansach filmowych, ale również wdrażanie do właściwych zachowań podczas pobytu w kinie. Po udanym seansie dzieci udały się na posiłek. Do szkoły wszyscy wrócili w doskonałych nastrojach. Dziękujemy Stowarzyszeniu Opoka za sfinansowanie posiłku oraz pani dyrektor za zapewnienie bezpłatnego dowozu.

• UDZIAŁ W GMINNYM KONKURSIE "LIDZBARK - MOJE MIASTO"

We wtorek, 26 marca uczniowie klasy VIII brali udział w Gminnym Konkursie "Lidzbark - moje miasto", którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi im. Szarych Szeregów w Lidzbarku. Uczniowie rozwiązywali test pisemny ogólnej wiedzy o Lidzbarku.. Szkołę reprezentowali: Izabela Kraszewska, Weronika Sadowska i Dominik Maciejewski. Dziękujemy uczniom za godne reprezentowanie szkoły

• Kolejny już raz uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni na świąteczną sesję zdjęciową. Takie projekty możemy realizować dzięki sprzętowi zakupionemu w ramach programu Laboratorium przyszłości. W albumie fotograficznym możecie obejrzeć efekty pracy.

• W poniedziałek, 25 marca Samorząd uczniowski zorganizował Szkolny Kiermasz Wielkanocny. Uczniowie poszczególnych klasa wraz z wychowawcami wykonali ozdoby wielkanocne, które można było zakupić podczas przerw miedzylekcyjnych. Kiermasz cieszył sie dużym zainteresowaniem. Zebrane środki finansowe zostaną przeznaczone na bieżącą działalność samorządu. To nie koniec atrakcji. Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych wychowawczynie klas 0-III zorganizowały w szkole poszukiwanie wielkanocnego zajączka. Dzieci z ochotą brały udział w zabawie oraz chętnie rozwiązywały zagadki i łamigłówki. Poszukiwania przysporzyły uczniom dużo radości.

• W sobotę, 23 marca Franek Nowakowski reprezentował naszą szkołę w zawodach judo o Puchar Dyrektora Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji w Ostródzie. Nie udało się stanąć na podium, ale za udział w zawodach Franek otrzymał medal i statuetkę. GRATULUJEMY I ŻYCZYMY SUKCESÓW!

• 22.03.2024

22 marca, na świecie obchodzony jest Światowy Dzień Wody. Celebrujemy go także my, podnosząc świadomość, jak ważna dla zdrowia i życia jest woda. Obchody dnia zainicjował Samorząd uczniowski z opiekunem panią Natalią Gembą we współpracy z wychowawcą klasy III - panią Klaudią Rochoń. W klasie III dzieci obejrzały film edukacyjny, została przeprowadzona pogadanka tematyczna oraz zajęcia z kartami pracy. Dla całej społeczności szkolnej przygotowano zagadki na temat wody, a za udzielenie prawidłowej odpowiedzi wręczano butelkę wody.

• 21.03.2024

Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny klasy VI i VII pojechały do Ośrodka Edukacji Ekologicznej Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego w Rudzie. Na miejscu uczniowie uczestniczyli w edukacyjnych zajęciach warsztatowych oraz wyszli w teren w poszukiwaniu oznak wiosny. Wizyta w Rudzie została zakończona ogniskiem z kiełbaskami. Na pamiątkę naszego pobytu pozostał wpis w kronice G-LPK. Dziękujemy Stowarzyszeniu Opoka za zakup kiełbasek i bułek na ognisko oraz pani dyrektor za sfinansowane dojazdu.